Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bitpork

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz CactuS #178618 üzenetére

    Akkor itt megemlíteném esmét az előítéletet mint olyat. A régi ügyvédemnek (ma is praktizál csak valahogy már kevesebbet találkozunk) van egy A4 kabriója. Minden fsza rajta, csak bevitte márkaszervizbe vezérlés cserére. Elég az hozzá h úgy kapta vissza az autót hogy szemmel láthatóan minden hézag rajta egyedi méretű. Visszavitte nekiálltak megint. Majd még egyszer más márkaszervizben. A vége az lett hogy a kocsi már öreg és amikor a gyári csavarokat megoldották elmozdultak a csavarhelyek mert a kocsi korából kifolyólag veszített a merevségéből.
    Egy kereskedésnél is megáll a jóhiszeműség még akkor is ha a fogyasztóvédelmi szabályokat kifejezetten ellenük alkották meg: ha ez szemmel is látható eltérés (szerintem az ujjnyi illesztés az) akkor a kereskedő joggal feltételezi (a vásárlótól elvárható gondosság tekintetében is), hogy a vevő tudatában van a dolognak. Ha engem látnátok kocsivásárlás közben akkor lehet rám hívnátok a muszáj-dzsekiseket :)
    Természetesen felróható a kereskedőnek hogy miért nem szólt külön, de ugyan úgy felróható a vevői oldalról a körültekintő vásárlás - és itt maximálisan igazat adok LuckyL-nek , mert bizony a bíró sokszor nem érdekelt az elhúzódó perben.
    Hangsúlyoznom kell, hogy szerintem.

    https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

Új hozzászólás Aktív témák