Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Yiggdrasil

    aktív tag

    válasz bitpork #178220 üzenetére

    Nekem eddig az volt a fejemben, hogy az a normális :B
    Ezek szerint ennél a résznél el vagyok tévedve. Mennyi számít átlagosnak kb?
    Köszi a Leon-t, utánanézek :)

    hobizoli: Ezek szerint ezt nagyon rosszul láttam eddig, elnézést, tényleg nem vagyok egy nagy autó-mágus, beülök, használom, 10ezrenként viszem a szervízbe (szerelőmben megbízom, mindig cseréli amit kell, a végén kapok egy tételes listát, elteszem, kifizetem, ennyi), vagy ha fura hangot ad, havonta kitakarítom, lemosom, nekem kb ennyi az autó.

    Köszi az ajánlást, na ez a típus pont az a kategória volt, ami a szép, jónak tűnik, de mindenki egyből lehülyéz ha azt mondom hogy gyertek, megnézünk egy Fiat-ot, mert hogy F-betűs autót nem veszünk mert a gatyám rá fog menni.

    Ennek ellenére nekem tetszik a típus, megnézem őket, köszi! :)

    Kickass: Köszi, megnézem ezeket a típusokat!

    gaborbol: Valószínűleg igazad van!

    Mivel nem szakterületem az autóipar, és nem is a hobbim, ezért lehet hogy rosszul állok a dolgokhoz, tisztában vagyok vele, hogy ez egy szakmaibb topik, ezért is kérem a segítségeteket, de légyszi a hozzá-nem-értésem miatt ne szóljatok le, megfogadom a kapott tanácsokat, és nem is ragaszkodom az elképzeléseimhez ha azok rosszak, szerintem ennél jobban nem tudok hozzáállni a témához :B

    Akkor segítsetek légyszi újrakalibrálni a dolgokat. 850ezer a vásárlási keret, ehhez jön az átírás+szervíz.
    Legyen biztonságos, megbízható.
    Ne fogyasszon aránytalanul sokat. (itt mi a reális? 8-9l?)
    Ne legyen egy anyagi rémálom a fenntartása.
    Szeresse a napi ingázásomat (20-20km autópályán)
    Legyen benne klíma, szervó, ABS
    Ha nagyobb/kényelmesebb/megbízhatóbb mint a feleségem 307-ese akkor nyaralásokra, kisebb-nagyobb utazásokra is ezt használnánk, de ez nem szempont nyilván
    Nyilván ha valamelyik kritérium nem fér bele, akkor elhagyom, kb ez a prioritási sorrend ahogy írtam.

    Ehhez továbbra is a Leon/Toledo/Stilo/Punto vonal az ajánlott? Eddig Suzukikat, Yarisokat, Hondákat, Peugeotokat, Cliot meg hasonlókat néztem, szívó benzinesben ezek szerint rosszul?

Új hozzászólás Aktív témák