Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PappZ75

    tag

    Sziasztok!

    Médialejátszó vásárlás előtt állok.
    A régi Popcorn B110-esem kell lecserélnem. A mai napig imádom, de a HDMI 1.2 mára már kevés itt-ott.
    Amiért imádtam, hogy analóg 7.1-ben is kiadta a hangot, ehhez egy 30e Ft környékű fadobozos 5.1 aktív hangszóró filmekhez számomra kifogástalan hangot adott.
    Ma már ilyen analóg 5.1-es hangot kiadó média lejátszót em találtam (csak 1-2 csúcs modell, pl opto).
    Eredetileg Popcorn V-TEN -re gondoltam, de úgy néz ki lemaradtam róla, ahogy látom itthon teljesen eltűnt a Popcorn.

    Most a HDMI-n kiadott hangot az alábbi cuccal gondoltam analóg 5.1-re átalakítani:
    Kebidu HDMI Audio Extractor Decode 5.1CH Amplifier Analog Converter
    [link]
    Tudom nem egy erősítő, de a célnak remélem megfelel és mégis csak 32 USD csak.
    Vélemény erről?

    Tehát 50-55-e Ft-ig keresek lejátszót. Amihez kell:
    LAN-on keresztül NAS-ról filmet lejátszani és ugyancsak NAS-ról családi képeket lejátszani. Egy Optoma házimozis 3D FullHD projector számára fogja küldeni a képet, így HDMI 1,4 az elvárás.

    A Popcorn SAMBA alapon is elérte a NAS-t, tehát rendesen könyvtárakban tudtam tallózni,amit az okos tévék tudnak az számomra felejtős, az ilyen by-plalist, stb ömlesztett nézetek. Már azért is mert 4 db 4 TB-os HDD van a NAS-ban és még 2 db USB-s 2 TB-s HDD is. Tehát nekem fontos hogy könyvtárazva lássam a tartalmat.

    Mivel a Popcron eltűnt a következőt találtam:
    Dune HD Solo Lite [link] 56 500 Ft.
    Mi a vélemény erről?
    Mit ajánlotok max ennyiért? Ami fontos, a LAN kezelése, WiFi számomra felejtős, a fullHD-n a nagyobb bitrátás filmek laggolnak kicsit, LAN -on nem és ki is van építve.
    Fontos hogy a filmeket fájl alapon valódi könyvtárakat láttatva böngészhessem hálózaton keresztül egy NAS-ról (4 lemes ZyXEL). Fontos hogy távirányítón könnyedén tudjam váltani a hangsávokat, feliratokat és
    lehetőleg tudjon gyorsan pörgetni, illetve Popcorn B110-nél jó volt hogy pl a távirányító szám billentyűit nyomva 10-20-30.. 90%ig tudtam fixen ugrálni,azaz ha megnyomtam a 6-ost kapásból 60%ra ugrott és onnan már hamar oda lehetett pozicionálni ahova akartam.
    Internet pl Youtube elérése nem kardinális, ha tuja oké, de nem élethalál kérdés én tényleg főleg filmnézéshez és kisebb részt családi képek böngészéséhez használom.

    Néztem még pár androidos jellemzően kínai kütyüt is. Mi azokról a vélemény?
    Látszólag erősebb hardver, nagyobb tudás olcsóbb áron. Tényleg minden arany ami fénylik?
    Ezeket néztem:

    MX10 TV box Android 8.1 4/64 GB + billentyűzet egér spec távirányító hozzá 60 USD
    [link]

    Xiaomi Mi TV Box S 4K HDR Android TV 8.1 4/64 GB 62 USD
    [link]

    VONTAR H96 MAX Plus Android 8.1 4k 4/64 GB + spec illentyűs egér 63 USD
    [link]

    X96Max Smart TV BOX Android 8.1 4k 4/64 itt is van plusz távirányítos billenytűzet/egér ez 72 USD
    [link]

    Ezek közül melyik?
    Az utolsó kettő között mi lehet a különbség?
    Esetleg mit ajánlotok androidos lejátszónak?
    Vagy nem is érdemes a Dune mellett ezekben gondolkodni?

    Kb 4 éve vettem egy ilyen androidos media playert aminél fontos volt hogy kábel TV-s DVB-T/C-s legyen azaz a szolgáltató conax kártyáját be lehessen tenni és tudjon digitális adást felvenni. Az most egy zárlat miatt tönkrement sajnos. Felvételre elég jó volt, XBMC futott rajt media lejátszónak. A Popcorn-hoz képest nehézkesebb volt, de végül is tudta a dolgát. Esetleg ilyent is tudtok ajánlani, ami tud kábel-es digitális adást rögzíteni úgy, hogy fogadjon szolgáltatói conax kártyát?

    Elnézést hogy hosszú lett.
    PappZ

Új hozzászólás Aktív témák