Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cocka

    veterán

    válasz Necronom #976 üzenetére

    A boxom Venztech V12 Ultra.

    egyszerre megy a wifi es lan

    De továbbra se értem, hogy miért jó ez, hiszen ahol azért nem megy a wifi, mert ethernet kábel van bedugva a boxba, akkor kihúzom a kábelt és automatikusan wifire vált. De nyilván amúgy is csak ott használja az ember az ethernet kábelt, ahol van a közelben vezetékes hálózati eszköz, pl. wifi router. Akkor meg már a router közelében amúgy sem használnál vezetéket (a router meg a box közt), ha bizonyos appok kifejezetten a wifit igénylik. A router közelében meg amúgy is jó a wifi. Távolabb meg egyébként is csak a wifi az opció vagy kerülgetheted a 10 méteres ethernet kábelt. LOL

    Akkor esetemben ez nem tudom hogy nézne ki, mivel nekem nincs se tablet, se okostelefon. Csak Venz van, ami támogat Miracastot, meg PC monitorral meg másik szobában led tévé.

    A tévé képét nem valószínű, hogy szeretném látni a saját monitoromon, mivel az adások nagyját tudom neten is nézni, amit meg DLNA-n keresztül küldök a BD lejátszómra, azt meg tudom nézni PC-n is.
    Fordítva viszont esetleg lehet értelme, hogy a PC-m képét küldöm át a tévére, csak az nem világos, hogy hogyan. Mivel a PC-m nem tudom támogat-e Miracastot, a TV pedig nem okos. (egy szál usb port, hddknek, peneknek és slussz, meg egy HDMI port, ami el van osztva 3 felé, azaz még van egy szabad HDMI bemenet)

    A netes leírások szerint ez egy P2P kapcsolat, azaz nem kell hozzá router sem. De a PC wifi eszközként nem funkcionál, csak ha wifi adaptert dugok rá. Kérdés, hogy a wifi adaptert AP módban kell-e működtetni vagy kliens módban?

    Szóval egy Win 8.1-es PC-re hogy lehet rámókolni a Miracastot? A videokártya driverének telepítésekor voltak valami Miracastra utaló nyomok, de a súgóban semmi konkrétat nem találok erről.

    De amúgy miért nem elég egy TeamViewer? Az nálam működött, hogy a box képét átviszem PC-re és PC-n irányítom a cuccot, valószínűleg működne fordítva is. Meg lehet hogy talán egyszerűbb is, mint hol mi Miracastokkal szerencsétlenkedni.

    A másik, hogy láttam van a BD lejátszón is meg a boxon is wifi direct. Összekapcsoltam a kettőt, látták egymást, mondom oszt és? Ez mire lenne jó? Natív net egyiken sincs, mivel nincsenek összekötve lanon 4G routerrel, és csak wifin vagy etherneten keresztül tudnak bármiféle hálózathoz kapcsolódni. Azaz egyiken sincs olyan net, amit directen keresztül továbboszthatna a másiknak. Ha egyáltalán erre való ez a funkció.

Új hozzászólás Aktív témák