Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rudeee

    őstag

    Sziasztok!
    Gépfejlesztés előtt állok és az Intel 1150-es platformra szeretnék váltani.
    Procinak egy i5 4690K (Devil's Canyon) modellt néztem ki.
    A hűtést egy CM Hyper 212Evo biztosítaná (ez már meg van véve).

    Alaplapnak egy Gigabyte Z97X-Gaming 3 modellt néztem ki, mert ha jól látom ezen többfázisú a tápellátás és jobban felszerelt a HD3 és D3H modellekhez képest. Árban már ez is kicsit sok nekem, mert 30k-nál többet nem szántam volna rá. A hangchip komolynak tűnik benne, valóban többet ér mint más integrált megoldás? Érdemes lenne ezt a lapot választani? Melegedéssel vagy stabilitással nincsen vele gond?

    Memóriából 2x4GB Kingston Hyperx Fury 1866-ot néztem ki.
    Ez a konfiguráció így jónak mondható, érdemes lenne megrendelnem?
    Köszi!

  • rudeee

    őstag

    válasz MiklosSaS #69593 üzenetére

    Alapvetően 30k-t szántam volna rá az elgondolásom alapján, de nem tudhatom milyen árban mérik azokat a példányokat amiket már általános tuningra is lehet használni - ezért is írtam ide.
    Nem jutottam előrébb azzal az infóval amit írtál... azt én is tudom hogy sokkal drágábban is vannak über-brutál lapok. Véleményt szerettem volna hogy az általam megjelölt deszka milyen, mennyire ajánlható. Nem 5Ghz elérése a célom, de ha már K procit veszek olyan lapot szeretnék amiben van lehetőség némi tuningra is.
    Ha a Gaming 3 alaplap nem jó, akkor érdekelne miért nem, és milyen más gigabyte alaplapot ajánlanátok helyette, ami lehetőleg nem 45-50k.
    Köszönöm ha valaki tud használható javaslatot írni.

  • rudeee

    őstag

    Sziasztok!
    Segítséget kérnék alaplap választással kapcsolatban.
    1151 foglalatú ATX méretű alaplapot DDR4 támogatással választanék egy i5 6600K proci alá.
    Egyenlőre nem lenne tuningolva, de 1-2 év múlva biztosan fogom húzni a procit amikor szükségessé válik. A platformot kb. 5 évre tervezem vásárolni.
    Az ár max. 40k amit rászánnék és a gigabytehoz ragaszkodnék, mert sok éve jó tapasztalatom van vele.
    Először a Giga Z170-HD3/HD3P lapokat néztem, de itt talán kevés lehet a fázis (6db?) a későbbi tuningot nézve.
    Néztem a Z170-D3H lapot is, mintha ezen több fázis lenne, 7-8 ha jól látom.
    Milyen lapot javasolnátok ami azért egy közepes tuningra is alkalmas lenne később a Giga márkánál maradva?
    Köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

  • rudeee

    őstag

    Közben olvasgattam az 1151-es alaplapokról. Végeredményben nem ragaszkodom a Gigabytehoz ha a max. 40k árkategóriában nincsen tuningra is alkalmas lapja.
    Láttam hogy az Asrockot többször javasoltátok, köztük a Z170 Pro4-et ami szimpatikusnak is tűnik a 10 fázisú tápellátással. Néztem még a Z170 Extreme 3-at, de azon csak 8 fázisú a táp.
    A Giga Z170x-UD3 lapja elég jó, de a 43k körüli ár már túl sok ezért, nem érzem jó vételnek...
    Mondjuk az Asrock Z170 Pro4, i5 6600K-val, 2x4GB Kingston Hyperx Fury Black 2400-as rammal jó választás lehet?
    Op rendszernek Win7 64bit lenne használva kizárólag. Olvastam hogy USB telepítés problémásabb de CD-ről gond nélkül lefut. Viszont az Asrock valamit ír a telepítéskor az xHCI driverről, hogy integrálni kéne a telepítőbe? Ez USB-re vagy a lemezesre is vonatkozik? - Lehet hülye kérdés.
    Ha van esetleg más ajánlott lap 40k-ig bezárólag akkor szívesen várom a javaslatot, jöhet Asrock meg Asus is.

    Kieg:
    Asrock Fatality Z170 Gaming K4 szintén 10 fázisú. Jobb mint a Pro4?

    [ Szerkesztve ]

  • rudeee

    őstag

    válasz Milka 78 #78933 üzenetére

    Köszi a javaslatokat. Végül összeállít a kép és a Fatal1ty Z170 Gaming K4 lett a befutó, mellé 2x4GB Kingston Savage 2666Mhz CL13 rammal.
    A win7 témát közben olvastam, meg az Asrock oldalán is van egy korrekt leírás képekkel meg videóval.

    Azt lehet tudni hogy a 1151-es platform memória szinten mire érzékeny? Gondolok itt arra, hogy a késleltetések vagy az órajel számít a memóriánál, esetleg mindkettő?
    Azt tudom hogy aki IGP-t használ annak nagyon kell a memória sebessége, mert abból is dolgozik a rendszer, de mi van akkor ha dedikált vga van a gépben?
    Köszi!

Új hozzászólás Aktív témák