Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FxRRulez

    csendes tag

    Sziasztok srácok!

    Lenne egy nagy problémám és örülnék neki, ha megtudnátok válaszolni a kérdésemet. Vagy tudnátok segíteni. A problémám nem csak a proci-tuninra vonatkozik, hanem érinti az alaplapokat is. Remélem ez nem gond. A gondom a következő:
    Jelenleg van egy ASUS P4S8X-MX deszkám és volt benne egy Intel P4 2.4-es 533 FSB-s proci. Ezt tudtam húzni , méghozzá 10 százalékot. Nem akartam többet. De így nem is használtam, hanem elhatároztam hogy beruházok egy új procira. Így a minap vettem egy PRESCOTT INTEL P4 3.0Ghz 800 FSB-s procit. 1MB cache-e van. Beleraktam a gépbe és csak úgy üzemel 3 gigahezen, ha azt az értéket, amit 100-200 ig lehet állítani(pontosan most nem jut eszembe mi az) 200ra rakom. Azaz maxra. Ezt értem is hogy miért van így, mert csak így jön ki a 3 gigaherzes érték, viszont ez sajnos azt jelenti, hogy nem tudom húzni a procit. Pedig szeretném, ha egy minimum 10%ot tudnék rajta csavarni. Tehát én úgy gondolom ez azt jelenti, hogy ez az alaplap ennyit bír. Sajnos. A kérdésem az lenne, hogy milyen alaplapra cseréljem, amivel tudnám húzni a processzoromat. Felsorolok egy -két opciót , amit innen az apróból másoltam ki. Hátha ráböktök az egyikre, ami esetleg megfelelő lenne erre a célra. Mert nézem a gyártók honlapját és az egy dolog, hogy írják, hogy a lapba belemegy a maximum 3.4es proci, de azt nem tudom hogy lehet kideríteni, hogy az én 3 gigás procim húzható lenne-e benne. Remélem érthetően magyarázok. :)

    Íme az opciók:

    -ASUS P4BP-MX
    -ASRock P4i65GV
    -ASRock P4V88
    -Asus P4g8x Deluxe

    Hát ennyi lenne..

    Előre is köszönöm segítségeteket!!

    Balázs

  • FxRRulez

    csendes tag

    válasz Qru #4585 üzenetére

    De nekem fix configom van. AGPs karival meg minden. Most költöteem rá egy rakat pénzt. És nagyon jól megy, de még jobb lrnnr ha egy picit meghúzhatnám. Teljes gépcserét nem akarok semmiképp..

Új hozzászólás Aktív témák