Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • arabus

    addikt

    válasz jimpo #100572 üzenetére

    Semmi sem fog változni.
    A proci nem lesz gyorsabb sem erősebb.
    Ergó olyan mintha 50ezret bevágnál a kukába.
    A vrm-re szerkessz valami hütést inkább.
    És tudsz venni aprón olcsón klasszisokkal jobb hangkártyát mint a realtek hulladékai.
    Én inkább most viszonylag jó áron eladnám a 2600-at és annak illetve a lapra szánt összeg egy részéből vennék egy 3600-at.

    Xeon Platinum 8468,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

  • Rendo84

    senior tag

    válasz jimpo #100572 üzenetére

    Mi az oka a váltásnak egyébként?
    Valamilyen gond van a jelenlegivel?

  • Cifu

    nagyúr

    válasz jimpo #105274 üzenetére

    Kezdjük hátulról, önmagában a Gigabyte-al semmi gond nem lenne, de ha már veszel egy csúcs procit, akkor illene időtálló, igényes alaplapot alá rakni. Az AM5 deszkák nómenklatúrája így néz ki:

    Az A620 deszkák AM5-ön kb. desktop munka gépnek, esetleg HTPC-nek javasoltak, sok ráadásul csak 65W-os procit támogat.
    A B650 sima deszkák amint a fenti táblázatból is láthatóak, alapból csak 4.0-ás PCI-express támogatást élveznek, akadnak még relatíve nem olcsó deszkák, amelyeknél az nVME SSD-k részére is csak 4.0-ás kivezetés van. Jelenleg általános játékos felhasználásra tökéletesek, de időtállóságuk kérdőjeles, nem tudni, hogy mikor üt be pl. a Directstorage pozitív hatása, vagy beüt-e egyáltalán.
    A B650E esetén megjelenik kötelezően a PCI-Express 5.0 támogatás a nVME és a VGA részére is, itt annyi, hogy ha több csati is van, akkor zömmel elkezdik ezeket megosztani, tehát általános például, hogy ha beleraksz a második PCI-Express x16 csatiba egy kártyát (pl. 10Gbps hálókártya), akkor az első x16-os csati sebessége megfeleződik, vagy a második-harmadik M.2 NVME SSD nem működik.
    A sima X670 több USB és/vagy M.2 nVME támogatással bír, amelyek nincsenek már szétbontva jellemzően és legalább egy PCI-Express 5.0-ás nVME csati van, a VGA-n pedig csak 4.0-ás.
    Az X670E pedig a VGA x16-os csatin kötelezően PCI-Express 5.0-ással bír.

    Az adott feltételrendszerhez így azért egy B650E vagy X670E deszka javasolt lenne, ár alapján egy B650E tehát.

    Na most a Gigabyte csak két B650E deszkát adott ki, méregdrágán (Tachyon és Master). Szóval az kiesett. Az MSI konkrétan nem adott ki B650E deszkát, dettó kiesett. Marad az ASUS és az AsRock.

    Az adott árlimitbe B650E közül közvetlenül az AsRock B650E PG Ligthning Wifi fér bele, alapszintű deszka, olcsó audio codec, 1db HDMI kimenet, két SATA csati, nincs semmi extra rajta (hátsó BIOS reset gomb, gyorsoldás, stb.). Ha nagyon szorít az árcipő, ez is jó lehet.
    Az AsRock kicsit drágábban (~110-115e Ft) kínálja a B650E Steel Legend deszkát, ugyanolyan olcsó audio codec, 1db HDMI és 1db DP kimenet, két SATA csati, nincs igazán extra rajta, RGB terén kicsit jobb.
    Ebben az árkategóriában (~110-115e Ft) én az ASUS Rog Strix B650E-F deszkát mondanám best buynak jelenleg, közepes-jó szintű ALC 4080 audio codec, 1db HDMI és 1db DP kimenet, négy SATA csati, gyors kioldás az első VGA és az első nVME SSD csatira.

    Azt hozzá tenném, hogy SATA terén ebben az árkategóriában olcsóbb SATA vezérlőket szoktak a gyártók rápakolni a deszkákra, szóval olyannal már én is találkoztam az ASUS B650E-E deszkánál, hogy két SSD-nél SATA-SATA másolásnál is bizony az elvárható sebesség alatt teljesítenek. Nem világ vége, viszont ha valami igényesebb lapról jössz, észrevehető.
    De én mind az OS, mind játékok terén egy jobb PCI-Express 4.0-ás M.2-es nVME SSD-t javasolnék hozzá, ilyen rendszernél meghálálja magát.

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz jimpo #105279 üzenetére

    Működni működne, szóval egy alap B650 deszkába is rakhatod a procit, viszont én jövőállóság szempontjából néztem az opciókat. Illetve kicsit fejvakarós, hogy egy csúcs procira nem sajnálod a pénzt, de egy jobb deszkára igen? Akkora árkülönbség nincs egy jó B650 és jó B650E deszka között...
    ASUS esetén a Rog Strix B650-A (ami sima B650 ugye) és a B650E-F között van ~10-15e Ft például. A Gigabyte ~80-85e Ft-ért kínálja a [B650 Gaming X AX-et] ami kb. az AsRock B650E Steel Legend szintje tulajdonságok terén, ~30e Ft-vel olcsóbban.
    Felette, ~125e Ft-ért [B650 AORUS PRO AX] van, csúcs kategóriás audio codec-kel például, tehát még egy B650E-F-nél is drágább. A választás a Tiéd...

    Most nincs még előnye az 5.0-ás SSD-nek és VGA sincs ilyen, de lehet, hogy 1-2 év, és változik a helyzet. A kérdés, hogy mennyi időre tervezel. Ha 2-3 évnél tovább, akkor az ilyeneket nem árt figyelembe venni.

    Ahogy az is téma, hogy mennyit szánsz rá. Egy jobb minőségű lap stabilabb, jobb audio codec-et, jobb kezelhetőséget ígér.

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Rowon

    veterán

    válasz jimpo #105649 üzenetére

    Derék, a P12 Max jobb hőfokokat hoz, mint a gyári ventik?

    Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz jimpo #105649 üzenetére

    Nekem is AIO van, csak én nem ennyiért veszek gépet. Ha belefér a keretbe, jó az. De itt láthatóan jobb helyre is mehetne az a pénz.

Új hozzászólás Aktív témák