Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Yany

    addikt

    válasz scott_free #96306 üzenetére

    Nem értem az árakkal kapcsolatos aggályokat. Mármint értem, de szerintem itt most nagyon félremegy valami az emberek fejében. Valamiért mindenki ragaszkodik ahhoz, hogy ugyanazt a nevet hasonlítsa össze a különböző chipsettel szerelt alaplapoknál, holott gyakorlatilag nem csak képességben, de kategóriában is feljebb léptek ezek a lapok. Épp linkelni akartam, de Paxker megelőzött, nagyon jól kitárgyalja a helyzetet. Ha valakinek egy B450 Tomahawk pl. megfelelt volna, csak valamilyen okból B550-re gyúrt volna, akkor nem kell ragaszkodni ahhoz, hogy B550-es csapatban is a Tomahawk-ot válassza, ott a Mortar, vagy más gyártó másik lapja. Szinte mind sokkal jobb VRM-mel, vezetékezéssel, RAM támogatással rendelkezik, mint a B450-es társa, a support pedig garantáltan időtállóbb lesz akkor is, ha nem lesz több AM4-es CPU.

    Van mondjuk 160 Euród, vagy annyi Forintod? Nézd meg, hogy melyik B450-es fér bele, majd nézd meg, hogy milyen B550-es lap tud belekerülni. Szinte biztos, hogy jobban jössz ki a B550-es lappal, de a képlet tök nyilvánvaló: ezek a cuccok most kerültek piacra, természetes, hogy kicsit magasabb áron mennek, mint ahova szánják őket, de azt gondolom, hogy az előrelépések tükrében egyáltalán nem elrugaszkodott a debüt. Sőt, ha valakinek van kb. 200 Eurónyi pénze, a németeknél (alternate) a minap felkerül az X570 Tomahawk, hamarosan itt is kapható lesz. A 220 euró környéki ár alapján toronymagas bestbuy, lemossa a teljes mezőnyt. De tudom, ez már a B550-től tényleg feljebbi kategória árban, még ha nem is sokkal.

    Szerintem kínálati értelemben soha nem volt még ilyen jó dolga az AMD platformnak, végre az alaplapgyártók is komolyan veszik. A 3/4xx széria szégyenfoltjai és spórolásai után már megérdemelte.

    szerk.: nem azt mondom, hogy hadd húzzanak le a gyártók, nyugodtan legyen drága minden, csak azt, hogy

    1. Türelem, most jelentek meg, persze, hogy bevezető áron.
    2. B550 chipsettel is vannak olcsóbb lapok, ne a névhez ragaszkodjunk, hanem az igényekhez.
    3. COVID. Persze mindenre ez a kifogás, de pl. a Gamers Nexus ennek is utána ment, hogy a "supply chain" keresztmetszet mennyire megszenvedi a jelenlegi helyzetet gyártási/szállítási oldalon egyaránt. Szóval a B450 nem a covid kellős közepén debütált, fölösleges azzal összevetni, csak arra jó, hogy találjunk egy fals okot a nyűglődésre.

    [ Szerkesztve ]

    Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

Új hozzászólás Aktív témák