Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz bluyoo #76681 üzenetére

    Saját lapnál se vittem túlzásba, egy Asus H97M-E-m van (véletlenül alakult úgy, eredetileg Asrockot akartam), 4x4 Gb crucial ballistix sport-al meg egy i5-4590-es procival. Itt a generációváltás miatt sokat buknék szerintem a Ramokon. Igazából 1991 óta foglalkozom PC-vel, de jobb szeretek olyanoktól tanácsot kérni, akik az adott területen jobban képben vannak. Ezidő alatt azt hiszem 2 alaplapom ment tönkre egy ECS és egy Gigabyte. A GB volt a prescott alatt, talán 2 év alatt kipurcant, azótán jött az asrock és az megy talán 9 éve? Szóval az újabb én kétlem, hogy előbb lenne upgrade, mint ahogy kifutni a DDR4 (P4ben is DDR1 ramok vannak ugye) Saját gépnél is mindig úgy alakult, hogy mire bővítettem volna, valahogy pont volt egy generáció váltás. :(

    És ha eddig is elvoltak ~vele, bár már nagyon lassú volt, akkor tényleg lehet, hogy overkill nekik egy G4400 és lehet elég lenne mondjuk egy G3900 is, egy jobb 1151 alaplappal. A legnagyobb terhelés eskü az volt szerintem (autocad mellett, de az már nincs), hogy a torrentkliensben bent volt 30 torrent kb.

    Az a baj, hogy az ilyen cpu mark oldalakon a számok alapján kb semmi különbség nincsen a G3220, G3900 és G4400 között, legalábbis minimális, így nehéz dönteni és építeni rá.

    Mondjuk ez nekem furcsa, hogy egy gépnél valaholgy rohangálni kell, mint a mérgezett egér (Táp, RAM, CPU, Mobo, esetleg SSD, HDD tokikba, ahol mindenhol előadod, hogy mit szeretnél. Egy közös topikot találtam, a a gépösszerakót kezdőknek, de azt nem éreztem annyira magaménak. :B

    [ Szerkesztve ]

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

Új hozzászólás Aktív témák