Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Callmaster

    tag

    válasz MZsoltee #104801 üzenetére

    Jogos a felvetés, hidd el hetek óta ezen rágódtam én is.
    A memória cserét semmiképpen sem úsztam volna meg, több tesztet illetve hozzászólást is néztem és ugyan volt néha rácáfolás, de be kellett látnom hogy a csoda 3200Mhz RMAjaim nem elegendőek. Nyílván mivel fejlesztésbe kezdetem átgondoltam van-e értelme DDR5-re váltani? Jómagam úgy érzem hogy még gyerekcipőben van a DDR5, és ráérhettem volna várni a Meteor Lake-re (vagy a fene tudja mi lesz utána), és igen valóban olcsóbban jöttem volna ki az 50 ezres lappal és a majd 40 ezres memóriákkal, de évek óta ezt csinálom hogy várok és várok, és mire eljutok oda hogy megvegyem olcsóbban és kiforrottabban (lásd DDR5), már "kifutó", jött az újabb gen.
    Persze ha az anyagiakat nézem és azt a +-t amit ad a DDR5 , lehet hogy %-s arányban nem éri meg, de ez a szép a számítástechnikában :).
    A kérdésre a válasz hogy lehet sosem tudom meg, de hidd el hiába vigasztaltam magamat hogy olcsón megúszom, azért csak b.szta a csőrömet hogy kihozhatnék többet is a gépből és persze nem évente veszek gépet.
    Ha jót akarnék venni, biztos hogy nem ilyenekre költöm a pénzem, de ezt szerintem mind tudjuk. Mindenesetre értékelem amit írtál és köszönöm. :R

Új hozzászólás Aktív témák