Új hozzászólás Aktív témák

  • czanga

    őstag

    Sziasztok.
    Nem feltétlen leszek egyszerű eset, de remélem tudtok segíteni. :U :DD Nagyon rég nem változott semmi a gépben, de VGA lecserélése után eldöntöttem, hogy ideje váltani sokmindenben. :K

    Kitöltöttem ami fontos:
    1. Mennyit szánsz az alaplapra?
    25-40.000. Tudom, tág határok ezek, de a nekem megfelelőt szeretném megtalálni.

    2. Milyen hardverek alá szeretnéd?
    Ryzen 5 1600 AF, 16GB ram (ebből gondolom 3200 kell majd), Ház: Thermaltake J21 TG,
    Corcair CX-400 400W, SSD, proci hűtő: AMD Wraith PRISM és a sallangok

    3. Milyen méretű lapot szeretnél?
    mATX, vagy ATX

    4. Milyen bővítőhelyekre van szükséged? (USB,SATA,PCI,PCI-E,...)
    A VGA alá be kellene férnie egy nyáklap vékonyságú AverMedia capture card-nak. Úgy, hogy
    ne akadályozza a VGA szellőzését, ami egy Sapphire RX 570 Pulse ITX

    5. DVGA-t vagy IGP-t szeretnél használni és utóbbi esetben milyen kimeneten csatlakoztatnád a monitorodhoz (HDMI,DVI,DP)?
    DVGA ás már meg is van RX570, és jelenleg DVI a kimenet

    6. Szeretnél tuningolni vagy nem?
    Nehéz kérdés. 2013-ban vettem egy FX-6300-at és hozzá egy akkoriban nagyon jónak számító lapot (m5a97 evo r2.0) azzal, hogy majd lesz tuning is biztos. Nem értek hozzá, így sosem volt, egészen 1 hónappal ezelöttig, mikor jóbarát segített, és 4,2-n üzemel most, atom stabilan. Sajnos még ez sem elég. Kevés már ez a proci, szóval a váltás után már nem tudom lesz e értelme húzni, mert óriási difit várok tőle. Ami eszembe jutott annyi, hogy olyasmit állítani ami hasznos. Fix órajel akár, akár nagyon picit magasabb, ha van értelme. (Ryzen 2600 szintre pl)

    7. Használt, vagy új alaplap?
    Használt lenne megbízható sok garival akkor jöhet, de alapvetően új.

    8. Fontos e a lap kinézete (szín, dizájn, rgb,...)
    Füstszürke üveg oldallapos ház miatt már érdekes a design is, így főleg a főként fekete / szürke vonal fele hajlok, hogy ha világít rajta esetleg akármi, bármilyen színt használhassak.

    +1: Esetleg szeretnél CF/SLI-t?
    Esélytelen.

    Két kinézett lap van jelenleg, szigorúan támpontnak:
    B450 Aorus Elite vagy B450 Tomahawk MAX

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák