Új hozzászólás Aktív témák

  • AdamzHU

    csendes tag

    Sziasztok!
    Alaplap vétellel fordulnék hozzátok: Egy Ryzen 5 1600 AF procit szeretnék rakni egy AM4-es lapba, de nem tudom, hogy A320-as vagy B450-es chipsetet válasszak. A két kinézett típusom a következők: MSI A320M-A PRO [link] és ASRock B450M Pro4 [link] . A felsorolt különbségek amiket észrevettem a következők: +2 SATA port (nem lesz rájuk szükségem), +M.2 slot (nem fog kelleni), Crossfire lehetőség (nem fog kelleni), jobb VRM, hűtéssél (nem feltétlen szeretnék oc-zni ár/érték arány miatt, erről később), több USB 3.0 port (3-4 elég, ami az olcsóbban is rajta van), USB Type-C (nem fog kelleni), +2 DIMM slot (ha RAM-ot cserélek, akkor új 2x...GB-osat veszek úgyis, szóval elég a 2), későbbi processzor fejlesztési lehetőség (új procival új lapot is vennék). Az audio codec-jük ugyanúgy Realtek ALC892. Overclockolással max. +10% teljesítményt tudnék kihozni a prociból, több hőgenerálással és magasabb fogyasztással, illetve +10000Ft-os lappal (66,6%-al drágább! lappal). RAM-ot max 3000Mhz-eset vennék, amit a A320-as chipsettel is fel lehet húzni 2933-ra.
    A fő szempontom az ár/érték arány. Jól látom, hogy ha az embernek nincs szüksége a plusz featurekre, amit a B450-es lapok kínálnak, csak az OC miatt veszi meg, akkor közel sem kap akkora teljesítményt pluszt, mint amennyit rákölt?
    Hallottam még olyanokat, hogy az A320-as lapokkal stabilitási problémák adódhatnak, erről mi a véleményetek?
    Ha valami hibát találtok a gondolatmenetemben kérlek írjátok le. :)
    A válaszokat előre is köszönöm!

Új hozzászólás Aktív témák