Új hozzászólás Aktív témák

  • J97

    tag

    válasz bacus #368 üzenetére

    Mangle szabályok felvéve és élesítésre várnak. Routing szabályokat próbáltam felvenni de szerintem a már meglévő dinamikus szabályok miatt nem tudtam őket felvenni. Azokat először el kellett volna távolítani. Mivel nálunk nem állhat le a rendszer egy percre sem, így nem tudtam még kipróbálni. Valamelyik nap egy percre elment az internetkapcsolat és már jöttek számon kérni mi a f...t csinálok már megint. :D Tegnap volt egy hamvába hót próbálkozásom, munkaidő után kértem kollégát ha elküldte az emialt szóljon mert megszakadhat a netkapcsolat, 5 -kor zár az iroda, kulcsom nincs, 16:55 -kor szólt, hogy már nem kell neki a net be tudom állítani két perc alatt és utána zárás! :D Szóval nem olyan egyszerű ez.

    Két routerünk van. Az új RB1100AHx2 és egy RB750GL. A routereket már kicserélniem az 1100 as van üzemben a 750 es konfigjával. A 750 est befogtam kicsit szórakozni. Rálőttem a 750 -re az új ISP2 es vonalunkat és az 1100 -ról érkező natolt hálót, így szimulálva a két ISP -t. Fogtam egy notit azt meg, mint szerver emulátort kötöttem rá a 750 es ether2 portjára. A notin futott a freeSSHd nevű programocska egy telnet szolgáltatással a 25 -ös porton, amivel próbáltam emulálni az SMTP -t. A 750 -re felvettem két src nat szabályt.

    Így néznek ki:

    ;;; SMTP
    chain=dstnat action=dst-nat to-addresses=192.168.200.4 to-ports=25
    protocol=tcp in-interface=ISP1 dst-port=25 log=no log-prefix=""

    ;;; SMTP
    chain=dstnat action=dst-nat to-addresses=192.168.200.4 to-ports=25
    protocol=tcp in-interface=UPC dst-port=25 log=no log-prefix=""

    Ezzel a beállítással mindkét irányból kívülről elértem a freeSSHd telnet által emulált szolgáltatást a 25 -ös porton. Még annyi, hogy közben rájöttem, hogy a UPC nél ki kellett velük még külön kapcsoltatni a szolgáltatói tűzfalat, mert az szűrte a 25 -öst befele.

    Azt viszont nem értem, hogy mindez, így miért nem akar működni élesben a másik routeren. Két irányból be, nat szabályokkal. Mindenesetre várom, hogy mikor tudom kipróbálni a leírásban levő példát. Ott még felmerült bennem egy két kérdés, ami nem volt teljesen világos.

    add chain=dstnat action=dst-nat in-interface=ISP1 dst-address=80.80.80.80 dst-port=25 to-address=192.168.200.4

    add chain=dstnat action=dst-nat in-interface=UPC dst-address=70.70.70.70 dst-port=25 to-address=192.168.200.4

    Itt mit ért dst-address alatt?

    Felhívtam a mikrotik magyarországi forgalmazót technikai supportért. Tőlük azt a választ kaptam, hogy ne is próbálkozzak a szerver egy azon interfészét két irányba elérhetővé tenni, helyette legyen a szervernek két interfésze pl. 1.2 és 2.2 és így NAT -oljam ki.

    A mostani megoldás végül ez lett, mivel a főnököm is a hivatalos support általi megoldást preferálta. Az én fantáziám azért piszkálja a másik megoldás, mert ezt nem találom túl elegánsnak.

    Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

Új hozzászólás Aktív témák