Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rommel6600

    őstag

    válasz Eagl3 #6160 üzenetére

    Igen, tart egy reggeli misét 8 órakor Bivajbasznádon, ahol elfogyaszt 1 deci bort, aztán egyet délben Kukutyinban megint 1 deci bor, és utánna még 4kor és este is tart egyet valahol ahol szintén megiszik 1-1 deci misebort. Azaz 1 deci bornál soha sincs több a szervezetében. Olyat pedig, hogy valaki óránként misézzen nem tudok elképzelni, tekintve hogy 1 mise is kb. 1 óra, ill arról volt szó hogy elszórt településeken tartaná ezeket, azaz utaznia is kell valamikor. Azaz egy nap nem tarthat 4 max 5 nél többet szvsz.
    Ennyi mennyiséggel simán lehet vezetni. Nézzetek utánna, hogy Nickelsdorftól nyugatabbra mennyi alkohol lehet (vagy legalábbis nem olyan rég még lehetett, mostmár a sok EU szarság miatt nem biztos hogy így van, de van valahol egy táblázatom ami ezeket felsorolja) a véredben amivel még lehet vezetni! 1-2sör simán belefér némelyikbe, 1 biztos. Csak a magyarnál ez sem működne, mert mattarészegen még állítaná hogy 1 sört ivott, és hozná a tanúkat is... Ennyi, sajnos itt tartunk.
    Az viszont az én megítélésem szerint oké hogy a papok kapnak ilyen kivételt (szerintem meg is érdemlik, olyat aki erre nem szolgálna rá, vagy visszaélne vele, nem ismerek, és az én általam ismert egyház szerint nincs/nagyon kevés ilyen lehet).

    Ami viszont biztos, az az, hogy szerintem amennyi iszákos pap ezzel megússza majd, annál még mindig sokkal többen fognak ittasan vezetni és/vagy ilyen-olyan módon megúszni a felelősségrevonást. Eddig is vezethettek azzal a kevéske miseborral a szervezetükben, mégsem hallottam még egy esetet sem amikor részeg pap okozott volna balesetet, ellenben nem pap, de részegen karambolozó autósról viszont folyamatosan hallani.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák