Keresés

Aktív témák

  • PEPE85

    senior tag

    A mai nap elkezdtem töprengeni, hogy megfizethető, reális áron hogyan tudnám megoldani azt, hogy olcsón tudjak MMS-t küldeni és Internetezni útközben. Rá kellett jönnöm, hogy ez lehetetlen. Mindhárom szolgáltatónál van előfizetésem, de az Internet tarifák így alakulnak:
    [link]
    Az MMS árak pedig Pannon-nál (50-es csomagnál ami nekem van) 140Ft minden egyéb kötöttség nélkül, Vodafone-nál hálózaton belül szöveg 45Ft, kép 90Ft, más belföldi hálózatokba szöveg 85Ft, kép: 130Ft, T-mobile-nál hálózaton belül munkanap 72Ft, egyéb időszakban 36Ft, egyéb belföldi hálózatba munkanap 120Ft, egyéb időszakban 60Ft.
    Még ha a Vodafone és T-mobile ajánlatát kombinálnám, akkor is drága árak jönnének ki.
    Mobil Internet árak érdekes módon nagyon hasonlóan alakulnak mind a három hazai szolgáltatónál, Pannon és és Vodafone mondhatni ugyan az, T-mobile-nál a legnagyobb csomag 10k alatt van és adnak hozzá egy 3G adatkártyát, ez ami még a legnormálisabb, de ennyit nem sokan fizetnek érte. T-mobile-nál még van multimédia csomag is csak az a baj, hogy a három előfizetésem közül azt a számot nem tudja senki és három telefonnal már semmiképpen nem akarok járkálni.
    Miért adják arany árban az mms-t és a mobil internet-et? Így tuti nem fog elterjedni és nekik sem hiszem, hogy óriási bevételük van ebből, mert biztos vagyok benne, hogy nem sokan használják ezt a két szolgáltatást(az mms statisztikából az mms látható is).

    Gondoltam új év alkalmából megosztom veletek mit gondolok és hátha van másnak is véleménye a témával kapcsolatban!
    Szívesen írnám azt, hogy új év, új remények, de elég valószínű, hogy ezek az árak még hosszú hónapig nem igen fognak változni.

    [Szerkesztve]

    Watch 4k movies with Netflix :)

  • PEPE85

    senior tag

    makkocska: ha olcsóbban adnák, akkor többen használnák is, de ez hiú ábránd... :(

    a_tesz: ismerem ezt az éjszakai ajánlatot, de az csak is kizárólag egy előfizetéshez rendelhető ami nem a legjobb díjszabással rendelkezik.

    Watch 4k movies with Netflix :)

  • PEPE85

    senior tag

    válasz Shalala #6 üzenetére

    Nah ez az amivel vitatkoznék(gazdasági szakon vagyok amúgy), mert az mms-ből minimális a bevételük a szolgáltatóknak, ezzel szerintem sokan egyet értünk, az internetből talán több a bevétel. Ha legalább lenne olyan, hogy MMS csomag(min például 100SMS 1500Ft vagy valami ilyesmi), kezdetnek nem lenne rossz.

    Digital: Megveszem, az addig oké, de ilyen árak mellett csak nagyon ritkán tudom használni(kivéve 2005-ben, mert fél évig minden ingyen volt).

    [Szerkesztve]

    Watch 4k movies with Netflix :)

  • PEPE85

    senior tag

    válasz csiga997 #14 üzenetére

    Nah menj a tudod hová. :D

    Ezek alapján, akkor a magyar mobil felhasználók 90%-a szegény? Inkább skótnak nevezném magam, mint szegénynek, de azért köszi a hozzászólást. :) :R

    Watch 4k movies with Netflix :)

  • PEPE85

    senior tag

    válasz Jarod1 #17 üzenetére

    csiga: ebben a magyar-skót párhuzamban lehet igazság. :)

    Jarod1: 3G-s telcsik tuti kelendők lesznek(sokaknál nem feltétlenül a telefon összes tudása számít), mobil internet most is használják azért egy jó páran(ki kevesebbet, ki többet), a videótelefonálással kapcsolatban pedig akkor lesz igazad, ha a jelenlegi árak megmaradnak(akkor csak kevesen fogják használni), de ha egy kicsit csökkentenek az árakon, akkor van rá esély, hogy sokak használják majd.

    Watch 4k movies with Netflix :)

Aktív témák