Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ottó58

    senior tag

    válasz lugosi #97283 üzenetére

    Szia!
    Régóta fotózok, de inkább kamerázok és figyelemmel kísérem ezt a topikot is.
    Elöljáróban annyit, van több kategóriából gépem, de most van nálam eladásra egy X-A5, amit tévesen rendeltek, csak annyi van a gépben, amit én tettem bele próbaként.
    Ez a Fuji XC 15-45 OIS PZ obival képminőségben "lealázza" a Pana G7-et, az Oly E-M10 MIII-at is. Igaz: APSC
    Az Oly még a Panát is!
    Sajnos más obit nem tudok a Fujira csavarni, de az XF-es obival még jobb képek jönnének ki a gépből.
    A menüjét természetesen mindegyiknek meg kell szokni, olyan géppel még nem találkoztam, amelyik minden esetben megfelel.
    Csak azért írtam, mert nézted ismét a Fujit.
    Ha váltok, csakis Fujit veszek.

    [ Szerkesztve ]

    » facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

  • aginor

    veterán

    válasz lugosi #97283 üzenetére

    Ez eléggé szubjektív, így lehet nálad nem is mérvadók, de az alábbi"problémáim" voltak/vannak a rendszerrel:
    - A H1-et leszámítva nincs igazán jó fogású váz, mivel el tudnám képzelni, hogy akár egy napot végig tudok fotózni kényelemben
    - kevés a szigetelt vázuk
    - alig pár vázban van IBIS
    - jól összerakott masszív vázaik vannak, de hiányzik a "precíz műszer" érzés belőlük (lagalábbis annál, amit fogtam)
    - az objektívparkban hézagok vannak
    - sok objektívjük nem szigetelt
    - a 40-150 PRO megfelelője drága (mivel legutóbb nem találtam rá okosított forrást)
    - uwa zoom-ból az elérhető változat nem szigetelt
    - drága, bár ez eléggé viszonylagos

    Ami szimpatikus a rendszerben:
    - rekeszgyűrű az objektíveken
    - néhol nagyon kellemes retró dizájn
    - ISO tárcsa
    - egyes dolgok tök jól paraméterezhetők
    - fényerős nagylátó zoomok használtan jó árban vannak, közepes fényerejű (f2) fixek szintén, ráadásul el is kezdték őket szigetelni
    - képminőség rendben van, akár profi felhasználásra is

    Throme #97284: "Elfogadom, hogy kényelmetlennek tartjátok páran a menüt, de úgy gondolom, hogy akinek ez a 4 lehetőség + 2 programozható hátsó gomb + gyors menü nem elég, annak nagyon meg kell tanulni a menü minden lépését" - pedig olyan mennyiségű tudás van már ezekben a vázakban, hogy óhatatlanul is kell a menüben bóklásznod, akkor viszont nem mindegy, hogy mennyit és milyen élménnyel. Mondok egy példát, bár lehet kissé sántít. Kimész hajnalban napfelkeltét fotózni, de ahhoz ki kell kapcsolnod a képstabot, beállítani a hdr módot, bekapcsolni/beállítani a sorozatot, önkioldót időzíteni, rögzíteni fénymérést és fókuszt, stb. Ezt mind nem fogod tudni programozható gombbal megoldani, pláne, ha nem is gyakran csinálsz ilyet. Ilyenkor jön a menüben ténfergés.. De, mint mondtam, együtt lehet vele élni, de ne állítsuk már azt, hogy egy jól és logikusan felépített, egyszerűen használható menüje van a márkának (és nem, az sem vigasz, hogy más márkánál is szar). :U

    Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

Új hozzászólás Aktív témák