Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hibavissza

    veterán

    válasz b.vr #83900 üzenetére

    Ez az élesítés nem egy egzakt dolog. Teljesen felesleges róla értekezni. A képek 99%-a a weben végzi, ahol a különböző képkezelő algoritmusok úgy is belenyúlnak. Amiről értekezel az a te monitorodon, a te képkezelő szoftvereddel ad neked tetsző eredményt. Ebből semmilyen értelmes következtetést nem lehet levonni. Pl. nekem egyáltalán nem tetszik a képed. Ok, a modell szép, jók a fények, de nekem nem "jött át". Más ember meg beállítja háttérképnek, mert neki nagyon tetszik. Nem vagyunk egyformák.

    Hasznos lett volna egy sokkal átfogóbb, mélyebb ismeretekkel megtűzdelt írás. A miértek elemzése. Szerencsére madgie által linkelt videó tartalmaz mindent, amit alapvetően tudni érdemes egy kezdőnek.

    Szóval nem tudsz általános érvényű okosságot ebből kihozni. Az élességgel való játék egy eszköz az alkotó kezében. Ezzel is el lehet barmolni bármit. Megnézheted az összes tutorialt a neten, megtanulhatod az összes technológiát, hiába. Rendben, képes vagy egyenletes vonalakat festeni. Attól még nem leszel Rembrandt...és biztos vagyok benne, hogy Rembrandtot is fikázták a kortársak.

Új hozzászólás Aktív témák