Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mikrofon

    addikt

    válasz jjeahh #82462 üzenetére

    ismét szép kép manuál obival.... Nekem pont ilyen obim volt még Pentax k10d-hez pK bajonettel...

    Ha már így felmerült ez a követő fókuszos téma. Feltehetően ez egy amatőr probléma, nagyon alap hiányosság lesz, de rajtam kifogott.

    Hétvégén kosarasokat fotóztam ahogyan a palánkra dobást gyakorolják egy dobbantóról.
    Követő móddal próbálkoztam, hát nem nagyon jöttem rá a gx8-on ez, hogy is működik pontosan. Esetleg valaki tudna segíteni?
    A gx8-on van egy fizikai kar három álással: AFS/AFF, AFC, MF. Utolsó ugye nem játszik, míg az első lehetőségnél az AFS és AFF között egy másik gombbal lehet választani.
    Ezen kívül pedig a követést külön ki kell választani az AF-módok közül.
    Ráadásul nálam a fókusz nem a shutter gomb félig lenyomására van állítva, hanem külön gombra, az AF/AE look gombra.
    Ezek után úgy működött, hogy középső kis kerettel becéloztam a témát, le kellett nyomnom félig a shutter gombot (nem azt a gombot amire az AF állítva van) aztán követte, amíg bírta.
    Én azt gondoltam, hogy AFC módba kell rakni a kis kart.
    De valahogy azt tapasztaltam, ha a követő mód ki van választva, akkor mindegy, hogy a kar AFS/AFF módban, vagy AFC módban van. Sőt igazából az is hogy AFS vagy AFF mód van beállítva. Ezt nem nagyon értem!
    Meg azt sem, hogyha a hátsó gombra van állítva az AF-ON, akkor miért a shutter gombot kell nyomogatnom, félig ill. csak le kel nyomnom egyszer félig aztán elengedni, vagy úgy is kell tartanom.
    Valamint most ebben az esetben kell-e az AF-ON gombot használni vagy nem?

    Gondolom én szerencsétlenkedek, de ennek, hogyan kellene működnie, hogyan kell ezt használni?

    Mivel össze vissza nyomkodás hatására eléggé véletlen lett a fotók sikeressége, így vissza álltam a AFS-re és sorozatképre, így már jók lettek a képek,,,

    Illetve az AFS/AFF/AFC közül csak az első és utolsó működését értem, az AFF-et nem.

Új hozzászólás Aktív témák