Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mercutio_

    félisten

    válasz spanyoll #26576 üzenetére

    Használtan Pana 14-45 40-ért, vagy ha Oly váznál kötsz ki - bár gondolom kereső kellene és gyors AF, az meg a keretbe együtt nem fér bele :N - akkor Oly m.zuiko 12-50, vagy a 14-42-es kitobi olcsóér, vázból Pana G3 van használtan gombokért (85-95k), vagy új G5 145-ért. Olyból az E-PM1 kitobival 70k körül, de arra kell venned egy külső keresőt és az ha fent van a vakusaru ogrik.

    Fényerős fix (2x-es szorzóval jön ki az ekv érték): használt Pana 20/1.7 80k, 14/2.5 40-45k, Oly m.zuiko 45/1.8 70-75k, 17/2.8 35-40k

    Olynál stabi a vázban van (a drága OM-D = E-M5-ben lévő 5 tengelyes odab*sz a többi elmegy) Panánál stabi az obiban (már amelyikben) fényerős fixeknél ez szerintem nem annyira gond, olyankor lehet gáz, ha Pana vázra tennél fényerőtlen Oly telezoomot amiben értelemszerűen nincs stabi.

    Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

  • .mf

    veterán

    válasz spanyoll #26576 üzenetére

    Az alapzoom optikailag, bár semmi kiemelkedő, de képminőségével szvsz nincs nagy gond vele (kitobikhoz mérve), a sötétséget leszámítva. Csakhát csupa műanyag.
    Fixnek a Pana 20/1.7 nagyon jó darab (fényerős, éles, jó bokeh), s a PanaLeica 25/1.4-en kívül ez van legközelebb az ekv. 50-hez; itthon újonnan 120k, használtank 80k körül beszerezhető.
    A következő kérdés az, hogy vázba épített stabi kell-e (Oly) vagy sem (Pana - ott a lencsékben van, már ha Pana lencsével használod. Én időnként használom régi tükrösök és egyebek lencséit is manuálisan, ott nekem jól jön az Oly vázstabi).

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

Új hozzászólás Aktív témák