Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • madgie

    titán

    válasz Parci #21948 üzenetére

    Úgy vettem észre, hogy ez a profilozás olyan, hogy bizonyos esetben jó, bizonyos esetben pedig a gyárinál sokkal rosszabb eredményt (!) ad. Sok mindentől függhet ez, ugye a fény spektrális összetétele, meg gyári demosaic varázslatok... vagy egy hónapig próbáltam lecsórni a ColorChecker segítségével az Oly színeket, mindhiába (pedig volt, hogy másfél órán át folyamatosan pipettáztam, gammát állítottam, kontrasztot, csatornánként HSL-t, mindent... a végén egy kész képen meg szép sávos lett minden :D)

    Igazából nem is lenne ez akkora gond, de Oly-nál annyira jó a gyári szín (idealizált ugyan, köze nincs a ColorChecker-hez, de szvsz nagyon eltalált) és annyira nem jó ahhoz képest a gyári ACR, hogy baromi nagy a kontraszt. GF1/GH1-nél például nem volt ilyen, ott a gyári jpg motor elég ótvar volt, ahhoz képest az ACR-t választja az ember (G3-nál már árnyaltabb a kép, szép meleg, "emészthető" költéri tónusokat hoz, nyári esküvőn volt olyan, hogy bizony jpg-ből dolgoztam ki a képeket LR-ban, mert nagy varázslat nem kellett, kicsi igazításhoz meg elég jó volt a jpg is).

    szerk: ja, el is adtam a ColorChecker-t a végén, beleuntam :D Fujinál is van még profilom, éjszakai képeknél néha jól is jön, de ott is sokszor borzasztó végeredményt ad egy egyszerű kültéri képen az elvileg kimért profil.

    [ Szerkesztve ]

  • sphe

    senior tag

    válasz Parci #21948 üzenetére

    Nekem is ugyanez a tapasztalatom az oly rawokkal lightroomban, ez volt az egyik fő válóokom anno az e-pl1-emtől.
    pl a Nikonkámmal anno annak idején, amikor még canonoztam, és a Sigma dp2s-emmel egész szép színeket produkál.

Új hozzászólás Aktív témák