Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • aginor

    addikt

    válasz ChrissTa #101048 üzenetére

    Jééé, ez tök fura. Lehet, hogy ezek ilyenek? Rákérdezek azért a szerviznél, hogy mi a véleményük a dologról.
    Az elméletem: így, hogy ugyanaz a jelenség, így nem áll meg. Amúgy arra gondoltam, hogy szándékosan nagyobb képkört rajzol ki a lencse és az esetleges gyártási szórásokat kezelik azzal, hogy ezen tologatják a "képet" oda, ahol viszonylag egyenletes a rajz.

    MrChris: nincs otthon körzőm, de a centert én is meg szeretném keresni valahogy. Van is ötletem amit állvánnyal és egy másik objektívvel talán meg is tudok oldani.

    Throme: viszont innentől kezd érdekes lenni a sztori, hogy másnak is hasonló "hibája" van..

    Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

  • ecaddsell

    aktív tag

    válasz ChrissTa #101048 üzenetére

    A 8-25-nél nem tudtam produkálni mert ahhoz nem volt elég szűrőm (2 nem elég) viszont mivel 46mm-ből kettő is van (egy nem annyira slim Kenko CPL meg egy jobb Hoya) az már elég volt a 7.5mm-es Laowa-hoz.

    A jelenség magyarázata nagyon egyszerű, a szenzor mozog a vetített képkör mögött. A szűrők meg mivel betakarnak csökkentik a képkör méretét. Amikor a szenzor mozog (stabi bekapcsolva, expo gomb félig lenyomva) szépen látszik, hogy mozog a középpont. Amikor kikapcsoltam a stabit akkor pont középre került.

    Videó módban (akár megy a felvétel akár nem) ha a stabi be van kapcsolva nagyon kileng a szenzor, sokkal jobban mint fotónál.
    Vsz. semmi gondja annak az obinak, a szenzor mozog azért nem középpontos a kitakarás.
    Egyébként a decenteres obi is inkább a sarkokban lágyul mint betakar (láttam ilyet).

    Szerk: Most vettem, hogy az utolsó firmware upgrade után vsz. nem állítottam vissza a gyutávot amikor nem érzékeli az obit (mert nincs elektromos kapcsolat vele) és az alap meg 50mm (ezért tudtam annyira látványosan belengetni amit furcsálltam is, visszaállítva 8mm-re sokkal kevésbé látványos...).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák