Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • emvy

    nagyúr

    válasz PredatorZoli #77981 üzenetére

    Egyaltalan nem akartam azt mondani, hogy (hetkoznapi emberkent) lehet tobbet tudni, mint a piac, vagy tudsz 'objektive' jobb dontest hozni. Lenyegeben azt mondtam, hogy a piac a magasabb kockazatot magasabb hozammal szokta jutalmazni, tehat adott varhato hozamot olcsobban meg tudsz kapni, ha magasabb kockazatot (szorast) vallalsz, illetve dragabban, ha alacsonyabbat. Tehat ha Kukipapa csokkenteni akarja a szorast (azaz ulni a penzen meg egy kicsit), azert jo esellyel fizetni fog, viszont cserebe alacsonyabb szorast kap (ami lehet, hogy neki megfelelo).

    Ezert is ad egy MSCI World jobb varhato hozamot, mint az amcsi allamkotveny.

    A tozsdenek is van egy josolt (expected) volatilitasa, ergo a jelenlegi ar tartalmazza 1) a piaci szereplok informacioit sulyozva a meretukkel 2) a kockazatviselesi preferenciaikat. Kb. ezekbol all ossze az ar. Magasabb kockazat mellett jellemzoen alacsonyabbra arazzak az eszkozoket akkor is, ha az elvart jovobeli hozam (nyeresegtermelo kepesseg, stb., pongyolan fogalmazok) nem valtozik.

    Ezert is irtam, h ha Kukipapa most nem vesz reszvenyt, akkor neked meg a tobbi befektetonek adja a penzt, mert o a volatilitas/kockazat miatt most alacsonyabbra arazott reszvenyeket nem veszi meg. Ha csokken a kockazat, akkor noni fognak az eszkozarak, tehat o lemaradt errol.

    [ Szerkesztve ]

    while (!sleep) sheep++;

Új hozzászólás Aktív témák