Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • noiq_nolife

    csendes tag

    válasz PredatorZoli #59638 üzenetére

    az szép teljesítmény ennyi idősen. Bár ha kontextusba helyezzük az értékét és kiderül, hogy lassan az egy nagyobb lakás vagy családi ház jobb környéken :((( durva, milyen tempóban romlik a forint

  • stingy2

    senior tag

    válasz PredatorZoli #59638 üzenetére

    Figy, nem kell a farokméregetés, nekem már most 9 számjegyű, és dinamikus taktikai rendszereket kereskedek us. piacon. Szóval tudom miről beszélek. Az h te kibírsz 30-50-x% DD-t rendben van, de amikor ezt javaslod olyanoknak akik itt olvasnak, és fogalmuk sincs a kockázattűrő képességükről, csak azt látják, hogy hűűű bazz, mekora nyereségem lett volna ha... szóval ok, csak hívd fel a delikvensek figyelmét, hogy ez mivel is jár.
    Amúgy pont ide vág, ezt még reggel nem olvastam: [link]
    és még egy: "A szélesebb körben elvégzett, fent részletezett vizsgálat pedig azt is megállapította, hogy a kisbefektetők nem képesek pozitív hozamot elérni. Különösen azok a befektetők teljesítenek rosszul, akik a felkapott, hírekben, közösségi médiában reklámozott részvényeket vásárolják, de az is megfigyelhető, hogy az alacsonyabb számlamérettel rendelkező befektetők érik el a legrosszabb teljesítményt. Fontos azt is látni, hogy itt áltaghozamokról beszélünk, azaz befektetők széles körének átlaga, amely nem azt jelenti, hogy nincsenek sikeres kereskedők, de a nagy többség, az átlagos befektetők sikertelen."
    [link] Ennyi. Bocs, nem vitaindítónak szántam, csak tegyük már helyre a dolgokat. Amúgy anno a PF-en is próbáltam óvatosságra inteni a frissen piacra lépőket, de csúnyán elküldtek a 3,14csába. Nos én még mindig a piacon vagyok, az akkori PF-es nickek jó része meg rég eltűnt a süllyesztőben. Peace :R

    #59640SzGee
    asszem megfogtad a lényeget: "a lényeg, hogy legyen jó terved, amihez ragaszkodsz, ha esik, ha süt a nap" Amíg süt a nap, nincs is gond, de ha itt a vihar? És ezt csak akkor és ott tudod meg. Én átéltem pár medvepiacot 1997-óta, de a mostani, 2009-től piacra lépett generáció csak a "buy the dip"-et ismeri. majd meglátjuk, fel vannak-e készülve a bear-re, ha eljön az ideje.

    [ Szerkesztve ]

    INTJ

  • j0k3r!

    senior tag

    válasz PredatorZoli #59638 üzenetére

    "Mert szerinted én csak puffogtatok úgy hogy jómagam nem ezt teszem? Még pár év és forintban már 9 jegyű összegem lesz bent, úgyhogy nekem ne mondd hogy tét nélkül irogatok. Csak olyat javaslok amit jómagam is megteszek."

    Te is tudod, hogy speciális helyzetben vagy. Ha jól emlékszem, akkor még 25 éves sem vagy, a 9 számjegyű pénzed szülőktől meg öröklésből van gondolom. Mi történik, ha 25 évesen az összes "megtakarításod" elveszted a tőzsdén? Semmi. Fiatal vagy, előtted az élet, maximum az eddigi előnyöd veszted el az átlag emberekhez képest. Mi történik, ha valaki 35-40 évesen családosan bukja el az összespórolt megtakarítását? Na az már fájhat, főleg pszichóban.

    Ettől független a volatilitás nem kockázat, csak akkor ha rosszul mérte fel valaki a befektetési időtávot szerintem.

    some men just wanna watch the world burn...

Új hozzászólás Aktív témák