Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rebbel

    csendes tag

    válasz PredatorZoli #52002 üzenetére

    Hát. Régen sokkal jobb volt, amikor még lehetett rá sporteszközöket venni, de én még reménykedem egy megerősödő egészséglobbiban... Ezen felül az, hogy van egy külön "zsebem" amiből mindig lehet venni gyógyszereket, óvszert, orvosi szolgáltatásokat, szemüveget, etc. számomra jól jön. Sosem lehet tudni alapon. A CSED-re most már felesleges lesz, hogy 100%-ra emelték, de a GYES, GYET kiegészítés is jól fog jönni idővel. Meg lehet oldani máshonnan is, de tőzsdén viszont egyáltalán nem vagy likvid, a MÁP+ pedig még nem létezett amikor ezt elkezdtem, és nem is bízom abban, hogy mondjuk 10 éves távlatban meg fog maradni ez a kedvező cucc (van amúgy az is mióta bevezették)...
    Másrészről amikor körbefordul, akkor minden évben hozza az adóvisszatérítést az ÖNyP-be, ami megint csak egy kényelmi dolog, de nem fogom minden pénzemet kizárólag magamra bízni, mert sok hülyét láttam már életemben. Miért feltételezném, hogy pont én nem tudom elbaszni?

  • Rebbel

    csendes tag

    válasz PredatorZoli #52002 üzenetére

    Egyébként megelőző években is, adójóváírással, hozammal, költésekkel, levonásokkal, a beforgatott tőkémhez képest 9%-al több pénzem lett ezekre a célokra, 2019-ban 7,73%-al, 2017 és 2018 pedig egyáltalán nem volt nagy durranás, de 2017 vége felé lett nyitva. Eddig összesen 5%-ot hozott, de ha a rendszeres egészségügyi kiadásaimat nem nézem, csak a költségeket, akkor 16,38%.

    Azt pedig simán látom, hogyha a barátnőm is úgy akarja, az elkövetkező 3-4 évben hova fog elmenni ez a pénz gyerekvállalásnál. :D :D Szóval. Lehet lehetne sokkal jobbat, de a likviditás és biztonság is szempont.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák