Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • luciferc

    őstag

    válasz viharhozo #429 üzenetére

    hosszú távon miért visz mindent a biztosítás? kifejtenéd sokkal bővebben?

    mod: tekintve, hogy semmi nem garantálja, hogy több hozamot ér el egy biztosító, mint egy alap, az szja kedvezmény meg hosszú távon nem annyira számottevő, mint azt egyes biztosítós emberkék próbálják kamuzni.

    [Szerkesztve]

  • _Hunter_

    őstag

    válasz viharhozo #429 üzenetére

    Szerintem arra gondolhatott a szerző, hogy az uniós támogatások megvonása miatt most már nem lehet nyereségesen gazdálkodni. Eddig az unió támogatta őket tehát megvolt a minimum nyereség (gondolom én) és hogy ezt elveszítik ez a befektetési lehetőség már jóval kockázatosabb mint előtte.

    Biztosításban tényleg van valami. Nekem nagyon szimpatikus még a lakásvásárlás mint albérletbe való kiadás. Igaz ezzel azért sok meló van, no meg vidéken ha mondjuk 50K-ért adja ki az ember havonta a 8-10millás lakást akkor az éves szinten is a banki kamatokat produkálja. Így egyértelmű hogy a bankkal kevesebb vesződés van. Persze ha az ingatlan nagyon jó helyen van és az értéke is megy fel akkor már más a helyzet. De másik oldalon mi van akkor ha a jegyban megemeli az alapkamatot a jelenlegi helyzetről és akkor - igaz idővel - a betéti kamatok is emelkedni fognak.

    Ha igazán kockázatkedvelő vagy akkor szerintem neked a részvények piacán és azon belül is a külföldi piacokon érdemes probálkoznod. Gondolom olvasod az újságot és a végén van a portfólios cikk. Ott a kockázatkedvelő elég ügyesen tevékenykedett. Közel 40%-s hozam nem rossz.

    Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

Új hozzászólás Aktív témák