Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • viharhozo

    addikt

    válasz bandus #23250 üzenetére

    Az onkentes penztarban tarolt penz 10 ev utan felveheto, de savosan adozni kell belole a 10. es a 20. ev kozott (van a neten rola kismillio tablazat, a lenyeg, h az elejen nagyon megszivod, es a 21. evtol nem kell semmilyen adot fizetni).

    A NYESZ-re rakott penzt viszont a nyugdijig sehogy nem lehet felvenni, en azt 50 even aluliaknak semmikepp nem nyitnek.

    Durvasága miatt töröltem - moderátor.

  • -v-

    addikt

    válasz bandus #23250 üzenetére

    Javítsatok ki ha nem így van, én erről tudok:

    "Az önkéntes pénztári hozam tíz év után vehető ki adó- és járulékmentesen. A tőke azonban ebben az esetben is csak jókora elvonással szabadítható fel. A pénztár százezer forintonként mintegy 16 ezret (szja) von le a kifizetésből előlegként, a megtakarítását felszámoló tagnak azonban több mint 21 ezer forint egészségügyi hozzájárulást még fizetnie kell. A százezer forintnyi pénz így 63 ezerre olvad. (A tőkerész adókötelezettsége a 10. év után évente 10 százalékkal mérséklődik.) "

    Tehát amit most fizetek be tőkerész, az 20 év múlva vehető fel először mindenféle adó és járulékmentesen, amit 2 év múlva fizetek be, az 22 év múlva ... Őszintén szólva 20 év baromi sok idő, és a pénzemet ugyanúgy be tudom fektetni (sőt még jobban is .. ) ezek nélkül a megkötések nélkül. Az az állami támogatás cserébe meg nem nagy szám.
    De a kiszámolón (is) van csomó önkéntes nyugdíjpénztárral kapcsolatos bejegyzés ... pl. [link]

    (#23251) viharhozo : igen de én úgy tudom ráadásul nem az van, hogy 20. évtől adómetnesen hozzáférhető az egész tőkerész is, hanem a tőkének is csak az a része, ami 20 évnél régebben lett befizetve ...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák