Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dr faustus

    senior tag

    válasz Josh #2215 üzenetére

    Ez nem minősül pontatlan infónak, az első reakcióm nekem is az volt, hogy biztosan a KSH jelentés is hozzájárult a forint gyengüléséhez és a BUX eséséhez, de miután jobban megnéztem a különféle kelet-európai, török, egyéb valuták, tőzsdeindexek alakulását, úgy tűnik, hogy globális a visszaesés.

    Ami a korrekció-recesszió kérdést illeti, ez a kérdés méginkább szubjektív dolog, sok elemző ideiglenesnek tartja a dolgot, egy korrekció, amit majd kinő a piac, a FED majd kamatot csökkent, stb ..., én viszont tartok tőle, hogy hosszútávon is esés lesz. Az amerikai másodlagos jelzáloghitel piac, aminek az összeomlása indította el az egészet, egy nagyon felfújt lufi volt, a bankok minden boldog-boldogtalannak adtak hitelt (N.I.N.J.A. hiteleknek hívják : No Income, No Job and No Assets), majd ezeket a hitelköveteléseket befektetési alapoknak adták el (a bankoknak nem is olyan nagy megrázkódtatás). Aztán most egyre több fizetésképtelen hitelfelvevő van. Ez az őrült hitelezési gyakorlat volt eddig az ingatlanpiac motorja az Usában, az Usa GDP-nek egyik fontos része volt.
    Azzal, hogy megszűnt a bizalom ebben az üzletágban, ennek a hatása a csökkenő ingatlanpiac lesz szerintem, ami az Usa, és ezáltal a globális növekedés féke is lehet, ráadásul helyre kell állítani a megtépázott tekintélyű befektetési alapok ázsióját is.

    [Szerkesztve]

    Warning: Explicit Content

Új hozzászólás Aktív témák