Keresés

Aktív témák

  • venember

    tag

    Gyerekek, ne hülyéskedjetek... különböző hordozók sávszélességét csak papíron lehet összeadni... vagy hogy gondoljátok, az elején/végén valaki sorbaállítja a biteket?

    Nálunk a labdarúgáson és a gyermeknevelésen kívül már az informatikához is mindenki ért.

  • venember

    tag

    Hát én még ilyet nem láttam, de ettől még lehet, ne zárjunk ki semmit, de
    - ha még egy vonal kéne, akkor azért fizetni kéne (kiépítés, havidíj), de mondjuk itten a szomszéd fizeti a másikat. Neki is van egy ADSL modeme, meg neked is, mindkettőn 1-1 bemenet, ami a számítógépből jön. Melyiktek gépe lesz a kedvezményezett, ami használhatja mindkét modemet?
    - tegyük fel, hogy 1 gép használja mindkét modemet vagy van valami multiplikációs lehetőség az egyidejű használatra. Ezután kell valami, ami a két modem felé megosztja a csomagokat (mondjuk az aktuális sávszélesség függvényében). Ilyen még csak lenne talán, de csomagszintű megosztásról nem tudok (egyik erre, másik arra).
    - Aztán nem tudom, hogy az IP protokollt hogyan lehet felokosítani, hogy azért ugyanolyan routingot és csomagazonosítást vezessen be, de mondjuk lehet. Ezekután mondjuk DHCP-vel elmegy az adat a két modemen a központba (ez 2 IP cím most, ahogy Den is mondta), az elvi adatátviteli sebesség nagyobb lehet, mint az 1 ADSL vonalé.
    - Az, hogy ezt a központ rakja össze és úgy megy tovább, mintha onnan indult volna, vagy a végén rakják össze, már talán teljesen mindegy, ha a csomagküldést át lehet verni (IP cím, stb.)...
    Hát nem tudom... Ha valakinek sikerülne, azért írja meg :) Meg azt is, ha rosszul gondolom.

    Nálunk a labdarúgáson és a gyermeknevelésen kívül már az informatikához is mindenki ért.

Aktív témák