Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dzsana

    senior tag

    válasz szg88 #34738 üzenetére

    Az SX 130 IS-el szemben az SX 220/230 HS állna.

    Hogy ki írta? A Canon 2012 nyár/ősz katalógusa. Szó szerint idézem: "Intelligens képstabilizátor. A sokoldalú és teljesen automatikus intelligens képstabilizátor folyamatosan érzékeli a tárgyat, és az adott jelenethez igazítja az optikai képstabilizátor működését, a következő hét mód egyikében: 1. Normál IS, 2. Pásztázó IS, 3. Makro IS, 4. Állvány mód, 5. Erőteljes IS, 6. Dinamikus IS, 7. Dinamikus Makró IS.
    Egy optikai képstabilizátor intelligenciával. Ha nagy zoom állással vagy sötétben fényképez, a fényképezőgép könnyen bemozdul, és a felvétel elmosódhat. A Canon úttörő megoldása erre az intelligens képstabilizátor, egy korszerű optikai (lencseeltolással működő) rendszer, amely intelligens módon felismeri a jelenetet, és a leghatékonyabb beállításokat alkalmazza az élesebb és tisztább fényképek és videók elkészítéséhez.

    Na ennyit az IS-ról, a HS System pedig a következő:
    A Canon innovatív HS SYSTEM rendszere egy nagy érzékenységű képérzékelő és egy nagy teljesítményű DIGIC processzor legkiválóbb minőségű kombinációja, amely tökéletes képminőséget biztosít kevés fényben is. A HS-System rendszerben alkalmazott nagy érzékenységű szenzorok a hagyományos képérzékelőnél több fényt képesek begyűjteni, és ezért gyenge megvilágításban is tisztább, élesebb képet adnak, alacsonyabb zajszinttel. Ezzel kevésbé van szükség vaku vagy állvány használatára, és könnyebben rögzíthető a pillanat valódi, természetes hangulata. Kevés fényben is kiváló teljesítményt nyújt, minden apró részletet és színt rögzít a felvételen, amely így képes a pillanat természetes hangulatát pontosan visszaadni. Kivételes képességei minden elképzelhető megvilágításban működnek: a hagyományos fényképezőgépekhez képest a HS-SYSTEM által nappal vagy éjszaka készített felvételeken 60%-al kevesebb a képzaj, több a látható részlet, és pontosabb a színvisszaadás. A DIGIC 5 processzor a DIGIC4-hez képest 75%-al kevesebb képzajt biztosít.

    Szóval ez a két technológia áll egymással szemben, amiből választani kellene. az SX 240 HS-ben már van IS is, de az már nekem túl drága.

    [ Szerkesztve ]

    http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

Új hozzászólás Aktív témák