Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • quantal

    tag

    válasz ddem #213 üzenetére

    Én úgy tudom, hogy a vezérlőtárcsa hiba a 9500-asoknál jött elő, később ezt a hibát orvosolták. Ennek ellenére én is a panára szavaznék, többek között azért, mert ilyen nagy gyújtótávolságoknál a stabilizátor nagyon nagy segítséget jelenthet. Az árba kalkuláld bele, hogy a panánál már a csomagban van egy Li-ion aksi egy precíz töltővel.

    [Szerkesztve]

    ''Az amatőrnek 100-ból 99 kép jól sikerül. A profinak 100-ból 1''

  • Szten Márs

    nagyúr

    válasz ddem #213 üzenetére

    Nem igazán szokás ayondícsérni az FZ50-t... az FZ30-hoz képest maradt az 1/1,8''-as CCD, csak még két megapixelt rányomtak és 10 MP erre már nagyon sok. Durva zaj durva zajszűrés, az objektív lehet nagyon jó, de nem tud csodát tenni így ezzel. Egyetlen dolog ami esetleg a javára szólhat az a képstabi. De magasabb ISO-knál iszonyat felejtős gép. És magasnál nem épp a 800+ -ra kell gondolni....

    Az s6500 nekem nagyon tetszik külsőleg, kézbe fogtam, szerelem első látásra, egyszerűen uhh... de ilyenkor mindig megnézem ezt a képet: [link] meg még pár másikat, csendben sírok és megpróbálom elfelejteni.

    A kilencezres szimpatikusnak tűnik, csak valami iszonyat kromatikus abberációt csinál, bár azt mondták h a wbalanceval való játszadozással kezelhető jól.

    [Szerkesztve]

  • Avalon

    tag

    válasz ddem #213 üzenetére

    Én Panasonic párti vagyok, de ebben a két párosításban, szerintem a Fujit érdemesebb. Nekem az FZ50 - régebbi - elődje van, és meg vagyok vele elégedve, de a késöbbi modellekről, például az FZ50-ről már voltak negatív vélemények is, főleg a képminőségét tekintve - lásd ''ha vízfestményt akarsz'' hozzászólások. Véleményem szerint nem rossz gép, de ha nem életbevágó a vakupapucs, meg a +2x zoom, akkor szerintem nem éri meg azt a többletkiadást, ráadásul az a Fuji nagyon jó kis gép. Nem elhanyagolható szempont, hogy egy FZ50-s árából már egy belépőszintü dSLR-t lehet venni, ami meg azért nem egy kompakt kategória.

  • as_Rock

    őstag

    válasz ddem #213 üzenetére

    A 9600-nál is megjelent a kapcsolótárcsahiba? :Y
    Ja látom közben már a többiek is írták, hogy ez a 9500-asok hibája volt:)

    Ha amerikában vagy és 550$-od van rá - és később szeretnél elmélyülni a komolyabb fotózásban esetleg gondolkozz el egy DSLR-gépen.
    Pl. Pentax K100D+18-55-ös objektív, vagy csak maga a váz és külön a maradékból egy picit jobb obi, ha kevésbé fontos az optikai stabilizátor, de a pentaprizmás kereső próba alapján neked szimpatikusabb, akkor pedig Pentax *ist DS 18-55-ös lencsével 400$ körül van, a maradékból meg vehetsz egy pofás 50-200-as obit mellé.
    500 $ körüli árban még a Canon EOS Digital Rebel XT (350D)-t nézd meg.

    Mindenképpen tapizd meg és próbálgasd őket, a boltban mondasd el a kényelmi funkcióikat, és próbálj néhány képet csinálni mindkettővel, hogy dönthess:R

    [Szerkesztve]

    "Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

  • domedee

    senior tag

    válasz ddem #213 üzenetére

    Nos, hagy az összes leírást a francba, csak megkavar. 3 dolgot kérdeznék:
    1: akarsz-e majd később még súlyos pénzeket költeni obikra, vagy ezzel a géppel akarod túlélni a következő 2-4 évet? ha lesz pénzed még költeni, akkor egy dslr, ha nem, akkor marad a bridge kategória
    2: itt szétválik ugyebár arra a dolog, hogy a kategóriában melyiket, de maradjunk a nem dslr-knél. ami igazán fontos különbség a két gép között, az a 28-300/35-420 mm a zoomtartomány és a képstabi kérdése. Szerintem a Fuji kezdő 28-a sokkal fontosabb, mint a Pana 420-as vége. Sőt, azt mondanám, hogy még a képstabival is partiban van az, hogy 28 és nem 35. (szóval Fuji)
    3: melyik tetszik neked, vedd kézbe őket, és amelyiknek kényelmesebb a fogása, válaszd azt, ha (már) nem tudsz dönteni.

    ha dslr-re adod a fejed, akkor a kérdés megint az, hogy megelégszell a kitobikkal (amik közt azért vannak jók is), vagy később költeni akarsz rá.

    ''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

Új hozzászólás Aktív témák