Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bubanc

    aktív tag

    válasz koxkids #15021 üzenetére

    Hasonló történet, csak én a hülye azért boltba voltam (mellesleg ugyan az a tulajdonosi köre a két cégnek, uh csak a szinek és a szlogen más... :) )
    Már régóta tervezem, hogy áttérjek a dslr -esek táborába. Most nagyon a 450D felé kacsingatok, ki is próbáltam a boltban a kit obival, mit is mondjak... nagyon gagyi érzés fogott el az obival kapcsolatban... uh úgy döntöttem, csak váz lesz és hozzá valami normálisabb nagylátószögű középzoom. (18-50 vagy 17-70 de más is szóba jöhet)
    Ebben szeretném a segítségeteket kérni.
    A képstabi nem fontos, viszont lehetőség szerint jó fényerejű legyen (jó lenne a teljes tartományon f2.8 :)) ). Ja és fontos ugye még az ár. az obira most csak max 100 eHUF-om van.
    A Canon 450D-re is jó obik ismerőitől előre is köszönöm a segítséget :R

    AMD for(n)ever s754, a világ már csak ilyen, nem lehet bárhova bármit bedugni...

  • stefanitsr

    senior tag

    válasz koxkids #15021 üzenetére

    Hell.

    A korábban előttem szólokkal ellentétben én azt mondom hogy ha van X forintnyi keret, akkor abból inkább végy egy "gyengébb" vázat és egy plusz objektívet mint egy erősebb vázat és egyetlen üveget. A gyengébbet ezért tettem idézőjelbe, mert a képalkotást illető lényeges részletek nem feltétlen gyengébbek és akárhogy is nézzük, végül is a kép lényeg ami a gépből kiesik. Ezt amúgy úgy mondom hogy 3 éve használok egy 20d-t markolattal és 6 jóféle üveggel, és van egy D60 is mellette, ami a mai ismeretekkel ütközően nem nikon :)) .

    A 450d-t nagyon jó váznak tartom, nemrég vett egy ismerős nőszemély is olyat, a végletekig meg van vele elégedve, az IS változatú kitobi pedig sokkal jobb képminőségre képes mint az elődje ami volt nekem is. Ezt (IS) kipróbáltam és egy nagyon jó, kis méretű, könnyen hordozható, könnyű és kitben főleg pofátlanul olcsó kis eszköz. A képminőség/ár tekintetében verhetetlen ha kitben veszed. Az 55-250 IS pedig annyira tetszett, hogy egy van belőle nekem is, 5 másik, eléggé súlyos képességekkel megáldott üveg mellett. Jah, azokhoz képest a 55-250 a mérete és könnyű hordozhatósága mellett produkált képminősége miatt kedvenc, egy elég minimalista táskában megfér a váz markolattal, ezzel, egy 100-as makróval és egy 11-16-os nagylátóval együtt, akár kerékpározni és kényelmesen vihető.

    Ja igen, a 18-55 tartománya egy nagyon jó, természetes fókusztáv tartomány, nem hagynám ki, nem győzöm hangsúlyozni hogy használhatósága messze megéri azt a kb 20k-t amivel a kit többe kerül egy meztelen váznál.

    Jah nekem is a tamron felé húz a szivem, eddig két szigmám volt egy 15-30 EX, amiben elpusztult teljesen a blendevezérlés, dühömben eladtam fillérekért, meg nemrég egy 100-300 F4 EX, ami egy remek üveg lett volna csak a vége felé (300mm ahol végülis az ember pont hogy használna egy ilyen hosszú zúmot) gyakran sztrájkolt az AF és nagyon gyakran nem fogott rendesen élességet.

    [ Szerkesztve ]

    RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

Új hozzászólás Aktív témák