Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vimes

    senior tag

    Sziasztok, egy kisebb teljesítményű konfighoz keresek ház+táp együttest.
    Alaplap: AsRock H61M-VG3
    CPU: Intel Celeron G1620 2,7 GHz
    RAM: 3 GB DDR3 1066MHz
    HDD: Segate 500 GB SATA II
    ODD: nincs
    VGA: nincs, a CPU IGP-je

    Ehhez a konfighoz néztem házat táppal, először egy M-Tech M37 420W-ot, de sok jót nem írtak róla itt a PH-n, úgyhogy inkább valami többet emlegetett márka után néztem, ez volt a HKC és a Codegen. Utóbbiról több jót olvastam mint az előbbiről, és azt is, hogy a ráírt teljesítmény felét, kétharmadát kell számolni, ha reálisak szeretnénk lenni. 400 W-os ház+táp kombót néztem mindkettőből. Elég-e az előbb említett géphez? Melyikkel járnék jobban? (tudom, h egyik se top kategória)

    [ Szerkesztve ]

    "Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

  • vimes

    senior tag

    válasz TGWH #59031 üzenetére

    A konfig amit írtam az kb. 60k, ennek arányában kb. 10k jutna rá. Ahol rendelnék ott ezért HKC, Kolink, Codegen és LC Power házakat vesztegetnek. A Kolinkről illetve az LC Powerről nem nagyon találtam véleményeket, a többi kettőről meg nagy viták mennek, a HKC topikját zárták is emiatt. Szerintem a komplett konfig nem fogyaszthat 150W-nál többet. Ami fontos lenne, hogy amit tud, azt "biztosan" hozza, ne legyen gond a feszültséggel. Bővítés szempontjából egy Core i3 CPU lehet majd valamikor reális, meg persze RAM bővítés. Külön VGA nem fog belekrülni. Leginkább Visual Studio miatt kell (c# programozás), illetve néha olyan játékokhoz amire jó az igp (cs go). Ahol progrozunk ott, kb. 30 M-Tech házas gép megy, kb.3 éve, bár ha ott elszáll valamelyik, azt nem nekem kell kifizetni, itt igen.

    [ Szerkesztve ]

    "Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

Új hozzászólás Aktív témák