Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • XEON_QUADRO

    tag

    Tisztelt szakértő urak!

    Egy kis segítséget szeretnék kérni tavaszi konfigváltásom ügyében. A tápot már megvettem, de érdekelne, hogy bírná-e és egy pár dolog nem tiszta. A gépnek tudni a kellene:

    Virtualizációt, alkalmankénti, de minőségi játékot (gta4 :DDD esetleg 5), ezért ivy i5 :)
    Netezés filmnézés szintén, de videó konvertálás is, ezért ebből nem engedek.
    24/7 üzem, tehát egy minőségi alaplap ajánlást kérek.

    Megvan már: 1680 monitor, táp, bill, egér, odd, ssd, hdd-k,

    Akad azonban néhány kérdésem:
    a táp egy fsp saga 450 passzív pfc-s, jó nehéz. Tudom nem mai darab, raktáron maradt, megvétel óta a keveset és néhanapján használt tartalék gépem hajtja. Linkelném a tesztjét, de inkább leírom az aggályaimat. Két ág van, egy 16A és egy 14A-es. 1 db pcie 6 tűs van rajta. Van egy két molex- pcie6 átalakítóm is. Ezzel kb gtx 660 kategóriájúakat tudnék csak tápoltatni állítólag. Egy fórumon megakadt a szemem, hogy elég egy 450-as táp egy 7950-hez. Meg a mire elég 400W cikk is ezirányba terel. Azzal meg is elégednék, vagy 7870-nel talán, de

    1. Lehet-e, 8tűs pcie átalakítót használnom? Létezik egyáltalán?
    2. mekkora vidkarit tudnék hajtani vele a hd7xxx szériából?
    3. 500W-ot mennyi ideig képes leadni, ill. ezt hogy kellene értelmezni?
    4. Lesz-e egyáltalán szükség rá (peak power-ként van feltüntetve)
    5. győzné-e mondjuk a 3570k tuningját amperral?
    6. melyik két molex-es ágra kössem a molex-pcie6 v pcie8 átalakítót?

    Jó sok kompromisszum, de nem szívesen cserélném le passzív PFC-ssége és az UPS miatt.

    Téveszme-eloszlató építő jellegű válaszokat előre is köszönöm: Tomi.

    u.i.: igen, nagyon tetszik a fudzsivájt ill. álpenvejssz szín :)
    u.i.2: egy másik fórumban láttam meg hogy akár „ (majdnem) teljes pompájú tahitim” (köszi ricshard444) is lehetne :)

Új hozzászólás Aktív témák