Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • andrush_g

    csendes tag

    Sziasztok!

    Egy kis segítséget szeretnék kérni, elolvastam a kezdő hozzászólást és jó pár oldalt, de minél többet olvasok annál bizonytalanabb vagyok. :)

    Az alábbi konfig van most:
    Alaplap: Asrock Fatality z170
    CPU: i7-6700k
    RAM: 2x8GB DDR4
    VGA: ASUS R9-280X DC2T
    1x HDD; 1x SSD; 1x DVD író, 3x 120mm ventillátor; 1x140 mm
    PSU: Chieftec CTG-500-80P

    Elég ez a tápegység a konfighoz? A bizonytalanságom oka, hogy a 12V-os ág 2x200W-ra van osztva, és ahogy olvasgattam ez éppen csak határeset. Bár nem tapasztalok fagyást és hasonló rejtélyes hibákat, de pl. BF4 alatt néhol megröccen a játék (mintha lagg lenne 50 FPS-nél), okozhat egyáltalán ilyet, ha kevés a táp, vagy rögtön újraindulna gép, ha nem kap elegendő Ampert?

    Szóval beruháznék egy új tápegységre szem előtt tartva, hogy szeretnék egy izmosabb VGA-t pakolni a közeljövőben.
    Mekkora tápegységet ajánlanátok egyáltalán?
    Amit rászánnék ~ 35k, de nem szeretnék valami túlárazott vacakba beleszaladni.
    Nézegettem az XFX Pro 650 szériát, de csak az XTR széria van az ajánlott táblázatban, amit jelenleg sehol sem kapni. Esetleg a Seasonicokkal szimpatizálnék még, de lehet ennyi pénzért sokkal jobbat tudtok ajánlani. Nem bánnám, ha moduláris lenne, bár nem fő szempont, inkább minél jobb hatásfoka legyen és persze minőség mindenek felett. A gépház alsó tápos, picit rövidek a mostani kábelek is.

    Érdemes egyáltalán cserélnem a jelenlegi tápot, mondjuk, ha fél év múlva új VGA-t szeretnék ahhoz mindenképpen kelleni fog!?

    Előre is köszi a véleményeket

Új hozzászólás Aktív témák