Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BiP

    nagyúr

    Sziasztok,

    Érik nálam a tápcsere a mostani Gigabyte Superb 460-asról. Alapórajelen szépen viszi a gépet, de a tuningnál (proci és VGA) viszont elfogy, ezért szeretnék újat. (meg már nem is mai csirke a táp, bár konkrét baja nincs).
    A gép nagy vonalakban: i7-4790K, MSI Gaming GTX970, Asrock Z97 Pro4, 2x8GB DDR3 2400MHz, 1 SSD, 2 HDD
    Sokat megy idle-ben a gép, ilyenkor inkább internetezés, videózás megy, viszont néha van játék, akkor viszont tuninggal.

    Sok tanakodás után arra jutottam, hogy egy 600-as vagy 650-es tápot vennék (nagyobbat feleslegesnek érzek, de a tuning miatt félek hogy az 550 nem mindig lenne elég, inkább fölé tervezek picit).
    Ami szempont lenne: 80+Gold, félpasszív, csendes, >12cm ventillátor, (fél)moduláris előny, 1 erős 12V-os ág, min. 5év garancia.

    Egyáltalán számít, hogy 12centinél nagyobb a venti?

    Így hirtelen a következő 2 típust szemeltem ki. Melyiket lenne érdemes? Vagy ezen kívül milyen típust ajánlanátok? A Corsair felára megéri a különbözetet? Alapvetően 30e alatt gondolkodtam, de már látom, hogy inkább 35e lesz itt a felső határ.

    Corsair RM650x
    EVGA Supernova GQ 650
    ill. említettetek még GS, G2-ket is, ezek mennyiben jobbak? Megérik a felárat?

    Másik kérdésem lenne még, hogy (#96241) Gaben880325 említette, hogy cicereg neki az RM650x-e. Ez mennyire általános, mennyire zavaró?
    A vidkártyánál nem zavar, de azt úgyis ritkán csinálja. De ha tápnál állandó, és hallható is, az nem lenne jó.

    Előre is köszönöm.

    [ Szerkesztve ]

  • BiP

    nagyúr

    válasz FikuSteel #96471 üzenetére

    Köszi. Bár ezt ezer éve olvastam, sajnos nem ad választ a kérdésemre.
    Tudom, hogy nem káros, engem a hang miatt érdekelne, hogy mennyire jellemző erre a tápra, és mindezt milyen gyakorisággal, hangerővel teszi.

    (#96473) Deer76: Ezt majd a hozzáértők megmondják, nekem lövésem sincs. Nem értek a tápokhoz.

    (#96474) teko99: Kíváncsi leszek, előre is köszi. Bár én is szeretném jövő héten lebonyolítani a tápvételt, annyira nem sürgős, 2 hét múlva hétvégén lesz csak időm majd összerakni, úgyis.
    Amúgy alapból a Corsair felé hajlok, az ára miatt a GQ csábít, G2, GS meg nem igazán kapható nálunk 650-esben, ahogy néztem.

    [ Szerkesztve ]

  • BiP

    nagyúr

    válasz DR|FTK|NG #98669 üzenetére

    A Corsair RM650i (ill. RM550i) típusok kikoptak a boltokból? Pár hónapja még voltak (sőt, olcsóbbak is), most meg alig lehet fellelni. Csak x jelzésű van, vagy sima.
    2 hónapja próbáltam egy RM650x-et pár napra, de sajnos vissza kellett vinnem, mert nem lehet vezérelni a ventijét. Elsőre tök örültem a félpasszív kivitelnek, de arra kellett jutnom nekem is, hogy némi légáramlat mindenképp kell, különben megfő a procim. Én hülye, nem cseréltem le _azonnal_ egy 650i-re, halogattam a dolgot.

    Esetleg tudtok ajánlani egy boltot, ahol a héten meg lehetne venni az RM650i-t?
    Vagy ezen kívül tudtok ajánlani hasonló típusú tápot ?

    Konfigom: i7-4790K, jó lenne némi tuning, most nem nagyon fér bele.
    2x8GB 2400 DDR3 1.65V, 2db SATA vinyó, 1 m.2 SSD,
    MSI Gaming GTX 970, tuningolva. Tervben van 1070-re csere, de az kb. ugyanennyit fogyaszt.

    Ami igényem lenne. ~650W táp (550-750W között), (most egy Gigabyte Superb 460-as van, elvileg 400W-os FSP belsővel),
    80+ Gold
    lehetőleg moduláris kivitel, de félmoduláris is jó már :)
    Csendes működés, (<25db), lehetőleg 14cm-es ventivel. (ha ez számít egyáltalán a hangosság szempontjából)
    Keret: ~35, a lélektani határ max.40e. Úgy látom, feljebb mentek az árak.

  • BiP

    nagyúr

    válasz DR|FTK|NG #98688 üzenetére

    Köszi a segítséget.
    (valóban 550i nincs, megkavart, hogy x-eket is nézegettem, ott van belőle)

    Úgy néz ki, maradok a vezérelhető Corsairnél, talán pénteken meg is lesz egy 750i. Hosszútávon jó lesz.

Új hozzászólás Aktív témák