Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • troll81

    addikt

    válasz Frenk #68259 üzenetére

    szia mindenképpen egy ágas tápot javasolok neked 50 60 amper lagalább de az osztott ág az nekem sem jött be :K :R

  • szacsee

    nagyúr

    válasz Frenk #68259 üzenetére

    Sapphire Vapor-X 7950-esem van és amikor újrakondizni küldtem a tápomat (HX-620), akkor CTG500-80P-re bíztam a rendszert. Nem furmarkolok, benchelek csak játszok és munkára használom a gépet... no meg net.
    Nekem elég volt simán hozzá, de nálam Intel platform van kicsit húzva, ami ezek szerint nem csak elméletben, de gyakorlatban is kevesebbet eszik, ha belefértem a 2x20A-ba.
    2-3 napig is használtam a tápot +20% Power limittel, aztán a béke érdekében 0-ra húztam a VGA power limitjét, a proci meg kevesebbet fogyaszt húzva mint az új pasztás marhaságok. (Ivy, Haswell)
    AMD procinak azért van étvágya elég szépen főleg ha húzod, így hiába javasolnám, hogy -20% power limittel használd a kártyát addig, de a proci órajelét is csökkenteni kellene.
    Chifi ág elosztását nem ismerem, de elvileg egy ág a VGA-nak a többi pedig a másikon ömlesztve és attól tartok, hogy a CPU ágán fogyott el a naftalin. (7950 power limitje ~180-200W körül lehet, ami 15-16A-ból megáll).
    Kíváncsiságból alapon 7950-el csökkentett power limittel (160W) is próbálkoztam és a komplett rendszer játék alatt ~220W-ból megállt úgy hogy ebbe a táp vesztesége is beleszámít. Ha emeltem a power limitet gyárira, akkor 240W-ot kért a konfig, amikor OC biost tettem rá (@1Ghz) és kitoltam a limitet 225W-ig, akkor alapon járatott procival 260W volt a max, OC kártya és OC procival evett 320W-ot a rendszer játék alatt. (Vga 1ghz, proci 4,4Ghz)
    Ne tápot végy, hanem bugázz egy 2500K-t apróról meg egy Z77-es deszkát és ződ lesz a világ, csak ati2010 ne lássa ezt a hsz-t. :DDD
    Peace, a vége vicc.... :R
    Viccet félretéve SR tápban gondolkodtok, akkor jól teszitek.

    Potzee: Keldor papa meg ne lássa a hsz-om mert hogyisnéznekkiagépeink topikban az imént dícsértem meg telóról a gépét, de most nézem hát akár linkelhettem volna azt is... :B

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák