Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vzsryl

    nagyúr

    válasz hoffman_ #13175 üzenetére

    Több ponton is elvérzik a bizonyítékod.
    1. FSP-ből sok van, főleg kis hazánkban, és emiatt több elhalálozásról is lehet olvasni, mint pl egy Enermax-al kapcsolatban. De pl a Chieftec-el is hasonló a helyzet, mert a minőségi tápokból a Chieftec-et is szinte mindenhol be lehet szerezni, és többet is lehet olvasni problémás darabokról. Több példány, több hibás modellel jár. Nem létezik olyan gyártó, amelyik 100%-ban csak jó tápokat küld ki a gyárból. Enermax sem ilyen.
    2. Bluestorm II kb. 2 éve nem kapható, nem gyártják. 4-5 éve volt sláger termék a minőségi tápok között. Tehát ha mondjuk az összes BS II megmurdált volna, akkor sem "újabban" roncsolná az FSP színvonalát, hanem régebben tette volna. "újabban" APN, GHN, Hexa és Aurum modelljeik vannak, amikről nem nagyon lehetett rosszat olvasni. Kivétel Petzval 13V-os APN példánya, amit ma is az orrunk alá fog dörgölni... Egyébként a Bluestorm II-ben 60GLN bél van, ami tényleg kapacitásproblémákkal küszködött, de ez inkább a 400W-os példányokra vonatkozott. De mint írtam, ez nem tartozik az "újabban" kategóriába.
    3. Egy márkanév alapjáraton nem is lehet garancia a minőségre. Ha egy típusról látunk egy tesztet, amiben jól teljesít és megbízhatónak bizonyul, akkor már bátran merjük ajánlani. De ahogy az 1. pontban írtam, még egy "überkirály" Enermax is bedögölhet akár 2 napi használat után, ráadásul még magával is ránthat valamit, de erre sokkal kevesebb az esély, mintha egy Codegenre vagy hasonlóra bíznánk a gépet. Persze van olyan Codegen, ami 7 éve megy gond nélkül (by Petzval), de műszakilag egy hulladék és ott alszik benne a kis ördög, ami bármikor kitörhet, és ezt nem képes néhány ember felfogni (nem rád célzok). Nincs benne semmilyen védelem, és instabil.

    [ Szerkesztve ]

    megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

Új hozzászólás Aktív témák