Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gyöször

    senior tag

    válasz _Atesz #104556 üzenetére

    Attól féltem, hogy régebben asszem a corsair vx450 tápnál volt az, hogy az jó volt, a vx550 meg egy teljesen gagyi belsős.

    Ja és az FSP Saga+ 450P prohardver teszt
    tápom weboldal görgetésekor "tekercszajt" adott ki, cicergett rendesen újkora óta. ez az Antec NEM! :))
    plussz nem tudom milyen védelmek voltak a Saga+450ben, de ez úgy szállt el ahogy márkás tápnak nem kéne. Stabil 9V volt a 12V ágakon majd ez villódzó ventillátor ledekbe ment át, de a digit műszer nem tudta követni. Bekapcsoláskor. Néha elindult a gép, aztán működött, lehetett terhelni is ha már ment. Azt hittem csak a kapcsoló kukult meg, mert recsegő hangot adott ki a táp (hegesztőtrafó zaj) de amperszag nem volt, meg zenéltek a tekercsek. De rövidre zártam/kiiktattam a kapcsolót és semmi javulás ennél a gépnél. Az asszony gépét 30ból 30szor indította gond nélkül. MSI K9MMV deszka 5400+ Athlon64 x2. Plussz kapott még egy 45Wos autó izzót is. Semmi gond nem volt. Oda vissza cserélgettem a tápokat 2 napig, de nem sikerült olyat produkálni, hogy az asszony gépét ne indítsa, ezért féltem, hogy enyémmel van a baj.

    Végén 12V ágon 4V körül jött és villogtak a ledek. Ezt már nem mertem kamerázni, örültem, hogy addig nem szállt el a deszka meg a satöbbi. De vannak felvételek. Eztán rendeltem meg az Antec-t. FSP-t akkor se vennék ha ingyér adják :) Persze az is elment 10 évet, meg azóta pár generációt újítottak, de én nem kértem most a hexa 400at

    Segítségedért/segítségetekért ha kell valami infó/tesztelés/képek a tápról szívesen megcsinálom/feltöltöm. Annyi biztos, hogy a H/W monitorban ennyire katonás rend nem volt még a feszültség értékek körül. 12V az 12,08V.. Saga+al mindenfelől közelítettük az értéket, de el sose találtuk. Nem lett még megizzasztva a vas, a hiba úgy jött, hogy beraktam egy új winyót és ezért ki lett húzva a Saga a konnektorból, régebben is megviselte már az áramszünet. Most telepítgetek újra mindent utána megnézem multiméterrel mit mutat ha fűt az x4-965 Phenom II.
    A sagában találtam egy púpos kondit (kicsi), lehet egyszer hobbiból kicserélem. Üdv.

    [ Szerkesztve ]

    ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

Új hozzászólás Aktív témák