Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • emolumentum

    újonc

    Sziasztok! Segítsetek légy szíves! Telefon vásárlás előtt állok... KINEK MI A TAPASZTALAT ÉS/VAGY JAVASLATA? Köszönöm szépen előre is srácok!

    FŐ ELVÁRÁS:

    + Bírja a MULTITASKING-ot (böngésző sok füllel, admin felületek, banki appok, szinkronizálás, kicsi zene vagy youtube, fotózás, stb.)
    + STABILITÁS (a lehető leghosszabb ideig tartaja magát és nem lassul be 2 hónap után, válik töredezetté a használata)

    ELVÁRÁS:

    + FOTÓZÁS, VIDEÓZÁS (gyorsan lövi a képet és menti el, jó minőségben dolgozik, előny ha videó közben is tud fotót készíteni és nem rázkódik a felvétel (mozgás) közben)
    + telefonáláshoz és kihangosításhoz jó és hangos hangszóró és mikrofon
    + sok memória, nagy tárhely, 4G, NFC, (talán jack)
    + ismerje a legtöbb hálózatot (B20-as 800 MHz LTE is)(legalább is jó volna)
    + bírja a strapát, napot, meleget, homokot stb.
    + nem baj ha este töltőre kell rakni, de mondjuk ne hagyjon cserbe a nap közepén mivel ez lesz a mobil irodám (de nem elvárás, hogy 36 órát kibírjon)

    Nekem azért alapvetően munkaeszköz lesz a telefon. Nagyon sokat telefonálok, ezért őrjítő volt mikor az előző telefonomnak halk volt a hangszórója és pocsék a kihangosítás funkciója. Illetve multitasking, mivel ez lesz a mobil irodám...

    Ezekben gondolkodtam:

    + Huawei Mate 10 Pro (nem tudom, hogy valóban sokáig stabil marad-e a rendszer)
    + Googel Pixel 2 (állítólag sok a hibás készülék: képernyő, hang, stb.)
    + Samsung Note 8
    + Samsung Galaxy S8 vagy S8+
    + iPhone 6-7 talán 8

    Vásárlás:

    + új
    + 250.000 Ft-ig
    + hazai szolgáltató flottájához GSM boltban, vagy Telenor-tól de független
    + min 2 évre tervezek
    + oprendszer mindegy
    + nem játszom, de durván multitasking, média

    [ Szerkesztve ]

  • emolumentum

    újonc

    válasz BenHans #122310 üzenetére

    Szia. Köszi a választ. Ez alapján úgy tűnik, hogy jobban preferálod a HTC-t. A HTC.nál írtad, hogy jobb a multitsaking képessége, ha jól értettem? A Samsung penjét nem ismerem, hogy miben növelheti a munkám produktivitását. Az biztos, hogy közepes zenei képességekkel is elvagyok, illetve nem játszom és filmezni is csak ritkán. A jó hangszóró azért kell, hogy telefonálás közben halljam a másikat és jól működjön a kihangosító része is.

  • emolumentum

    újonc

    válasz BenHans #122322 üzenetére

    Értem. Mate 10 Pro-ról mi a véleményed? Azt is "veri" a HTC? (A HTC-től csak azért ódzkodtam eddig, mert az egyik youtubos teszten a legkönnyebben törő telefon lett.) A Mate 10 Pro is tudja, azokat, amiket a HTC előnyére hoztál fel?

    Illetve engedj még meg 2 kérdést. Az egyik, hogy droidéknál mennyire működik a Smart Switch? Amíg iPhone-ban gondolkodtam az nagyon szimpi volt benne, hogy ha telefont cserélek, akkor egy egyszerű bejelentkezéssel tudom költöztetni a telefonom, tartalmát, appjait és beállításait (ha jól tudom). Ez mennyire megoldott a droid világban? Csak adott márkáról adott márkára vonatkozik vagy minden android képes minden adroid készülékre? Vagy ez inkább csak Samsung megoldás? És ha van, akkor lehet-e így "újrahúzni" a telefont, hogy egy kicsit gyorsítsuk mikor már fél-1 éves?

    Utolsó kérdés pedig, hogy mit tudsz a Pixel 2-ről. Nagyon megtetszett a fotózás és videózás minősége, az is szimpi, hogy Google, viszont a mobilarenan csak a hibás képernyőről, meg mikrofonról meg hibák hibák hibák...! Lehet arról valamit tudni, hogy azóta javították-e már, vagy ha mondjuk Németországban szerzem be, akkor azok jók...? Valami esetleg? Vagy most inkább hagyjam és majd a 3 lesz a megoldás? Illetve gondolom a Pixel 2 fotós-videós képessége ugyanaz, mint a Pixel 2 Xl-é...?

    Köszönöm még egyszer a válaszaid!

Új hozzászólás Aktív témák