Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • truz

    csendes tag

    Sziasztok!

    Olvasok-olvasok, de még mindig nem láttam eleget a döntéshez :), és kezd sürgőssé válni a telefoncsere, így a segítségeteket szeretném kérni.

    Egy Sony Xperia Z1 Compactot hagynék hátra fájó szívvel, szeretem mindenét :). (na, jó, a kamera khmm...)
    Az utódot is ehhez a típushoz mérten választanám. Tudom, az ár behatárolja, de most a kb. 90 ezren belül szeretnék maradni (legalábbis akcióval együtt :) ), sőt, inkább minél kevesebb legyen, jobban esne a max. 70-80 :), de majd alakul a vége.
    Mindenképp újat keresek, függetlenként, hivatalos, magyar helyről vásárolva (per pill a MM van leginkább előtérben, de más is lehet), tisztességes garival.
    Hosszú távra tervezek, vigyázok is rá, nem nyúzom agyon semmilyen formában. Leginkább netezés, zenehallgatás!, térképhasználat!, és irodai alkalmazások a fő profil. Nem baj, ha lehet vele telefonálni is normálisan :), és élvezhetőbb fotókat is készítenék néha, de nem várom el tőle, hogy a 300 ezres kategóriát üsse.
    Nagyon fontos a B20!
    Minél kisebb, annál jobb, 5,2" körül húznék egy felső határt a méretét illetően, bár 5,5-ig kompromisszum beleférhet esetleg.
    Android érdekel, de nem akarom buherálni a rendszert. Működjön villámgyorsan, találja meg a wifit szó nélkül. Nem kell a sok bloatware (legyen minimum félrepakolható-letiltható), viszont a használatot illetően a mindenféle beállításokat szeretem, ha minél több van, és kedvemre formálhatom :). A Sony Z1C pont jó, elég is volt minden szempontból, amit tud.
    A folyamatos frissítések nem hatnak meg, inkább zökkenőmentesen működjön, mint friss legyen.
    A dual SIM, valamint az értesítő led vagy a Samu képernyőre kiírós megoldása előny.

    A kínai telefonokkal kicsit hadilábon állok, de nem zárkózok el előle, viszont eustock-on határozottan megcsappant a kínálat, az esetleges gariztatás miatt az egyéb lehetőségeket pedig nem látom elég tisztán (mondjuk, a WayteQ-ről írtak se lelkesítettek fel annyira...).

    Honnan lehet tudni, hogy melyik évjáratú az adott webáruházban éppen árult telefon :B ? Csak az oprendszerre vonatkozó adatból, vagy van más trükkje is :)?
    Amiket kigondoltam nem kínait, ezek közül melyik közelíti legjobban a Z1C-t? (Persze, Nokia 5,5"-os, így ő a legkevésbé esélyes befutó.)
    (Másik ötleteket is szívesen fogadok.)
    Samsung A5 (2017?)
    Nokia 6 (2017/2018?)
    Nokia 6.1 (?)
    Honor 8 (?)

    Köszi előre is a jótanácsokat :B

Új hozzászólás Aktív témák