Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Canonfan

    senior tag

    Sziasztok!

    Én is a Grand X-et néztem ki már hónapokkal ezelőtt, de most bizonytalan vagyok sajnos...

    Én T-mobilos vagyok, és náluk szeretnék venni telefont. Sajnos viszont a T abszolút nem siet behozni a Grand X-et (csak ígérgetik hogy hamarosan lesz...) így az árát sem lehet tudni még, de a nagyobb problémám az, hogy az inteles verzió lesz csak náluk, az meg eddig elég lutrinak tűnik... :O Nem szeretnék egy teljesen új telefon kezdeti hibáival szívni... :(

    Azt szeretném megkérdezni, hogy a Motorola Defy+ -ról mi a véleményetek?
    Mivel kifutó darab, egész baráti az ára hűséggel a T-nél, bár most nincs nekik (de bízom benne hogy lesz, mert gondolom ha nem forgalmaznák többet akkor kiszedték volna a legutóbbi árlistafrissítéskor) hardveresen is elég lenne nekem szerintem, bár nem mai darab, de egy kiforrott modellnek tűnik, egyik barátomnak sima Defy-je van, ő teljesen megvan vele elégedve. :)

    Ezért vagyok most bizonytalan, mert a Grand X IN az hardveresen messze jobb mint a Defy+, és minimum 2, de inkább 3 évre szeretnék telefont venni. Viszont ott van a Medfield proci kérdéses támogatottsága, a plattform bizonytalan jövője, illetve azt lehet eddig tudni, hogy zárt lesz, szóval se rootolás, se főzött romok. :(
    A főzött romok hiánya lehet nem is zavarna ha jó a gyári rom, egy ICS-el azért el tudnék lenni, de a rootolás hiánya nem tudom mennyire zavarna, pl a Titanium Backup is felejtős így... :(

    Ezért szeretnélek megkérdezni titeket, hogy mi a véleményetek, ha még tudok kapni Defy+ -t (1 év hűséggel 35k körül lenne nekem) akkor inkább azt érdemes venni azonnal, vagy várjam meg inkább a Grand X IN-t a T-nél, mennyire lehet rizikós?

    Válaszotokat előre is nagyon szépen köszönöm! :R :R :R

  • Canonfan

    senior tag

    Sziasztok!

    A tanácsotokat szeretném kérni, mert most elbizonytalanodtam mobilvásárlás ügyben... :F

    Azt szeretném megkérdezni tőletek, hogy a Motorola Defy+ -ról mi a véleményetek, mennyire lenne jó választás, ha min 2-3 évig nem szeretnék telefont cserélni?

    Nálam már több hónapja a ZTE GrandX a kiszemelt, de T-Mobilos vagyok, és ott csak az inteles verzió lesz belőle, ami jól hangzik hardveresen mindenképp, de még nagyon új az intel platform, + az ára sem ismert még.

    Viszont most akadtam rá a Motorola Defy+ -ra, ami bár már nem a legújabb cucc, de kiforrott telefonnak tűnik sok rom van hozzá stb, és (ha még tudok kapni) elég baráti lenne hűséggel az ára is.

    És ezért vagyok most bizonytalan, mert elvileg a Defy+ hardvere is elég lenne nekem (nem igazán játszok mobilon) de a GrandX ugye sokkal jobb hardveresen nála, és neki se jósolnak vészes összeget (elvileg 60-65k lesz kártyásan, de ki tudja...)

    Viszont állítólag a Defy+ már eléggé kifutó modell a T-nél ezért ha valamelyik általam elérhető T-s üzletbe még lenne belőle, akkor egyből el kéne hozni ha mellette döntök.
    Bár a T-s ügyfélszolgálaton megígérték hogy szólnak ha lesz újabb készlet.

    Azt szeretném megkérdezni, hogy ha kiforrott telefont szeretnék, amivel nem igazán lesznek gondok, akkor mit javasoltok, ha találok nyugodtan megvehetem a Defy+ -t is, vagy várjam meg a GrandX-et, ahogy eredetileg is terveztem?

    Válaszotokat előre is nagyon szépen köszi! :) :R :R :R

  • Canonfan

    senior tag

    Sziasztok!

    Engem most nagyon kíváncsivá tett a ZTE Grand X IN, jó áron is van a T-nél (50K-ba fájna nekem 2 év hűséggel), bár kissé tartok az intel procitól. :)
    Ma beszéltem a T-s ügyfélszolgálattal, ott mondták hogy van a T-nél a 8 napos elállási idő, ami nagyon felcsigázott most, hiszen akkor elvileg 8 napig tesztelhetem ezt az inteles droidot, max ha gáz akkor visszaviszem egy t-s shopba, ezért erősen agyalok rajta most hogy megrendeljem... Nektek mi a véleményetek, szerintetek így megéri bevállalni az inteles GrandX-et?

  • Canonfan

    senior tag

    válasz Zimmi91 #2693 üzenetére

    Tarifahűséget nem akarok aláírni, csak a szimpla 2 év szolgáltatói hűséget, szóval maradok a jelenlegi (MédiaMánia S) díjcsomagomban. Erre azért rákérdezek majd, de ha esetleg a 2 év rablánc maradna is, az nem zavarna nagyon ha visszaadják a pénzem, mert nagyon régóta T-s vagyok, és nem tervezek szolgáltatót váltani... :)

  • Canonfan

    senior tag

    válasz agabe #2700 üzenetére

    Igaz, valóban nem sok a különbség, csak nekem az 50K az olyan lélektani határ, kb ennyit szoktam max telefonra költeni, és így pont belefér még, már meg is rendeltem, remélem nem lesz csalódás! :)

  • Canonfan

    senior tag

    Sziasztok!

    A tanácsotokat szeretném kérni.

    Nekem jelenleg egy ZTE Grand X IN-em van, ami rendesen ki is szolgál, és meg vagyok elégedve vele. Bár nem volt hibamentes, van amikor minden ok nélkül úgy merült az aksija mint a kő, (volt hogy éjjel offfline-ban 100-kb 60-50%-ra) de szerencsére mostanában nem csinálja, mióta frissült a Play azóta ok, a másik meg a random kikapcsolgatás volt, de azt egy az aksi alá rakott papírlap megoldotta, azóta sincs gond vele.

    Amiért írok az az, hogy most a karácsony közeledte miatt le tudnám cserélni, (a telefon a családban maradna) de nem tudom hogy egyáltalán megérné-e bármire is, amilyen telefonokat néztem eddig azok a rászánt kereten belül (50-60 e HUF) nem tudtak annyival többet ami miatt akár egy rom belakás is megérné, max a kínai belpiacos telefonok, de ott max 30-40 körül áldoznék be a rizikósabb vásárlás (gariztatás) miatt és abban a kategóriában azok se tudnak kiemelkedően többet mint a GXI.

    Szóval azt szeretném megkérdezni tőletek, hogy véleményetek szerint a fenti két árkatban létezik olyan telefon ami méltó utódja lenne a GXI-nek, vagy egyelőre azzal járnék legjobban ha megtartom és később cserélek?

    Természetesen csak Androidos teló jön szóba minél frissebb droiddal, és a GXI-nél mindenben jobb hardverrel, de elfogadható aksiidővel, ami nálam minimál használattal (este offline, kevés beszélgetés kis netezés) kb min 2 de inkább 3, esetleg 4 napot jelent, ha létezik ilyen...

    Válaszotokat, és bármilyen infót előre is köszönöm nektek! :R

    [ Szerkesztve ]

  • Canonfan

    senior tag

    Sziasztok!

    Jelenleg egy ZTE Grand X IN -em van, amivel meg is vagyok elégedve, de ICS-nél megállt rajra az élet, hivatalos támogatás 0, forráskód hiányában már nem hivatalos sincs. Emellett e hónap végén lejár a garija, aztán javíthatósága is 0 lesz, ezért most csere előtt állok :)

    Eddig három erős jelöltem van, és abban kérném a segítségeteket, hogy a három közül melyiket ajánlanátok inkább, akár pro-kontra összehasonlításban is. :)

    Eddigi jelöltjeim a
    Xiaomi Hongmi 1S
    Motorola Moto G 2 (mindenképp az új verzió a bővíthetőség miatt)
    és az LG L90.

    Legfőbb jelöltem a Xiaomi Hongmi 1S, szigorúan mo-ról a gari miatt. Sokáig nem is volt más, de majdnem lemondtam róla a memória probléma miatt. Viszont úgy olvastam hogy elvileg ez már egy új frissítéssel sokat javult, úgyhogy majd a fórumán is utánaérdeklődök még. :)

    Ezután van a sorban a Moto G 2, amin alapból kitkat van, és valószínű lesz rá lolipop is, prociban kicsit gyengébb de még bőven hétköznapi használatban bőven elég kat szerintem, illetve az expansys-tól rendelném ebben az esetben nem zavarna a külföldi gari, állítólag megbízhatóak.

    Az L90-ben egyre kevésbé gondolkozom már mert hardveresen a leggyengébb a hármasból, de igazából az zavar csak nála hogy nincs automatikus fényerő és értesítő led, ezek pedig már a HTC Tattoo-mban is benne voltak, ami már nem mai darab... :D
    De az aksija a legnagyobb így gondolom üzemidőbe elég jól veri a másik kettőt, amikbe csak 2000-res körüli aksi van...

    A mindennapokban elvárt gyorsaság az gondolom mindhárom esetén megvan, ami miatt a véleményeteket szeretném kérni, az hogy aksiidőben mennyire kell félni a 2000-res aksitól, illetve hogy a jövőbeni támogatás terén, (min. 4.4, Android L ) melyik lenne a jobb választás szerintetek?
    A Grand X IN-ből én most 1700-as aksival és az intel procival, kb 3-4 napot ki tudok húzni nagyrészt készenlétben este meg offline-ban, és ez alá nem szeretnék menni üzemidőben ilyen használat mellett... :)

    Válaszotokat előre is köszönöm szépen! :R :R

    [ Szerkesztve ]

  • Canonfan

    senior tag

    Sziasztok!

    Köszönöm szépen az infókat, annyival már tisztább a kép, hogy az LG L90-et kiejtettem, ahogy vettem ki hogy tudásba elmarad a másik két alternatívámtól, árba meg az is 50 valamennyi volt mikor legutóbb néztem.
    A kijelző felbontása még nem lenne nagy gond, inkább az értesítő led és a fényszenzor hiánya ami a fájó pont.

    Így most maradtak a Xiaomi Hongmi 1S, és a Motorola Moto G2 mint alternatívák.
    A Hongmival kapcsolatban még jövő héten mindenképp érdeklődök a fórumában majd, hogy a memória problémával jelenleg mi a helyzet, mert ha még mindig fennállna az leegyszerűsítené a választást... :D
    De őszintén megmondva ha már megoldódott, akkor ha nem is sokkal de inkább a Xiaomi felé húzok, mert sok jót hallottam a MIUI-ról és ki szeretném próbálni. :)

    Viszont lenne még két kérdésem, amivel sokat segítenétek :)

    Szóval adott két jó telefon, eltérő szoftveres megoldásokkal...
    A Xiaominál ott a MIUI alapból, ami még 4.3-ra épül, de a MIUI-nak köszönhetően gondolom sokkal jobb mint egy stock 4.3-as Android. Emellett főzött megoldásként CM 11 (ami már 4.4 alapú) is van már rá úgy olvastam, ahol elvileg minden ok, egyedül a hívás hangminősége ami rossz bár lehet nem mindenkinél.
    Viszont ha ezt korrigálják akkor elmondható lesz, hogy a Hongmi (1S) esetében bár nem érhető el a legfrissebb tiszta droid, viszont a két legjobb fajta főzött rom igen. :)) Én inkább root és főzött rom párti vagyok, ezért pl a MIUI-ba alapból megfogott, hogy a rootolás csak annyi hogy be kell kapcsolni a root jogot és kész, nem kell a garivesztést kockáztatni :D

    A Motorola Moto G2 az meg teljesen más, ott alapból ott van a 4.4-es android, és lesz rá szintén tiszta 5-ös is. Ez nekem a ZTE-nél szintén szimpatikus volt, hogy teljesen tiszta ICS volt rajt, nem "rondítottak bele" valami gagyi gyári UI-val, és olyanra formálhatom amire akarom :)

    Ezért az lenne a kérdésem, hogy véleményetek, tapasztalatotok szerint mi lehetne a jobb, egy kicsit régebbi Androidra épülő, de egyedi plusz dolgokat hozzáadó modrom gyárilag, vagy az elérhető legfrissebb tiszta Android?

    Illetve még azt szeretném megkérdezni, hogy aksiidőbe melyikkel járnék jobban elvileg? Ugye az aksijuk kb ua., de a Motorolának alapból gyengébb a procija így gondolom a fogyasztása is, a Xiaominál viszont úgy tudom lehet állítani a proci órajelét és lejjebb venni ha ne kell kraft... :F

    Válaszotokat, és bármilyen infót előre is köszi szépen! :R :R

  • Canonfan

    senior tag

    válasz TCSZ #64083 üzenetére

    Szia!

    Nem hangzik furán, sőt logikusan hangzik, :) az L90 elsősorban ezért is volt szimpatikus, meg hogy olcsóbban tudja ugyan azt mint a G2 mini :)

    Egyébként piros pont tőlem az LG-nek az aksiért, több gyártó is követhetné őket e téren, mert átlagban a telefont ellátják minden jósággal, hd kijelző több magos proci, stb, amik igényelnék az energiát, csak azt felejtik el, hogy olyan áramforrást is rakjanak a telefonba ami ezt ki is tudja szolgálni... :D

    A kijelzőjével még nem is lenne bajom, a jelenlegi telefonomnak is ez a felbontása, és meg vagyok elégedve vele, de a fényérzékelő és az értesítő led hiánya az fájó pont 2014-ben, ez a mostani telefonomban is van, és olyan telefont nem szeretnék a mi kevesebbet tud. :)

    De szimpatikus telefon amúgy, épp tegnap volt kezembe egy L65, és kellemes volt, a koppintásos kijelzőfeloldás pedig kimondottan tetszett :)

    Üzemidővel meg úgy vagyok, hogy lightos használattal (minden kikapcs, nagyrészt készenlét, este offline mód) jó lenne ha kibírná a 3 inkább 4 napot, annál többet nem is várok el tőle, ezt most a ZTE Grand X IN -el tudom hozni kb 1700-as aksi és az intel proci mellett :)

  • Canonfan

    senior tag

    válasz Ájvé #64085 üzenetére

    Köszönöm szépen a válaszodat! :R :R

    Sokat segítettél, akkor eddig a Hongmi felé billen a mérleg, attól függ hogy a fórumában milyen infókat kapok majd, ha biztatóakat akkor Xiaomi, ha nem akkor Motorola :) :)

    A modrom és a gyári rom összehasonlítást úgy értettem amúgy, hogy egy régebbi verziójú Androidra épülő, de módosított, funkciókban gazdagabb rom vs frissebb verziójú de csupasz gyári rom közül, melyik jobb használat szempontjából, de most úgy vagyok vele hogy ha nem írnak rosszat a Hongmiról akkor szívesen kipróbálnám a MIUI-t... :) :)

  • Canonfan

    senior tag

    Sziasztok!

    Én most gondolkodom a váltáson, jelenleg nekem egy Xiaomi Note3 SE-m van, amit szeretek is egyébként, de már másodszorra sárgult be a kijelzője kb ugyanott (először garanciában megcsinálta a Waytech de az már lejárt) . Gondolkodtam hogy megcsináltatom, de szervizben kb a telefon mostani ára lenne, otthon meg nem akarok nekiesni, de együtt élni sem akarok ezzel ha nem muszáj.

    Én jelenleg leginkább a Note5 pro-n gondolkozok, állítólag egy hónapon belül várható az eustocknál, de olvastam olyan pletykát hogy őneki az ára már inkább 70-80 lesz az meg már nekem túllóg a telefonra szánt kereten. Azt szeretném megkérdezni tőletek hogy mi a véleményetek, ha a Note5 pro kifut a keretből akkor a Redmi 5 plusz milyen választás lenne a Note3 SE után, megéri váltani rá vagy akkor maradjak inkább a note3-nál?

    Válaszotokat előre is köszi! :)

  • Canonfan

    senior tag

    Sziasztok!

    Én a közeljövőben szeretnék telefont váltani, jelenleg egy Poco X3 nfc-m van, azelőtt meg már sok éve Redmi telefonjaim voltak.
    Most is eddig a Xiaomi 13T-t (a sima, nem a pro) az egyik erős jelöltem de egy ideje gondoltam hogy egyszer szeretném kipróbálni a OnePlus rendszerét is főleg hogy most a Xiaomi HyperOS új rendszere mennyire lehet majd kiforrott az első időkben, ezért a OnePlus Nord3 ami képben van nálam jelenleg. Ez persze még változhat ezért nem is azt szeretném megkérdezni elsősorban hogy a két telefon közül melyiket tartanátok jobbnak (igazából ahogy néztem eddig kamerában a 13T jobb, hardveresen másban a Nord3).

    De mivel a OnePlusnak most eléggé hadilábon van a helyzete Európában a Nokiával való pereskedés miatt mert vannak piacok ahonnan már kiszorult, máshonnan ő maga léphet ki, ez most elbizonytalanított hogy egyáltalán biztonságos választás lenne-e a márkában gondolkodnom.
    Persze ha most lenne például egy sima Nordom vagy Nord2 akkor ha még jól működik valószínű azt mondanám hogy maradok addig amíg ki nem derül hová fut ki az egész, de most kérdéses hogy kb 1,5 - 2 év múlva lesz e frissítés vagy eun belül gari ügyintézés stb.
    Pedig tetszene a Nord3, de így bizonytalan vagyok meglépjem-e ha őmellette döntenék, ezért szeretném megkérdezni a véleményeteket.

    Ugye nálunk sincs semmilyen képviselete már, ahogy láttam egyedüli mód a garanciára ha a honlapjukon jelzi az ember és küldenek érte futárt, szóval nincs egy magyar szerviz, akit el lehetne érni magyarul telefonon/fogyasztóvédelem vagy más jogorvoslat, csak írásba kommunikáld le angolul, és ha azt mondják hogy nem, akkor ennyi volt a gari mintha nem is lenne, legalábbis eddig nekem így jött le a dolog.

    Szóval azt szeretném megkérdezni hogy akinek van infója erről hogy ebbe így mennyire lehet megbízni, illetve ti a mostani helyzetében a márkának és a fentieket figyelembe véve vennétek OnePlus telefont (pontosabban Nord3-at) vagy inkább kerülnétek a márkát?

    Bármilyen infót előre is köszönök! :) :R

  • Canonfan

    senior tag

    válasz ghiottone #184327 üzenetére

    Köszi szépen a válaszodat és a hasznos infót! :) :R :R Így már tisztábban látok, de tény hogy benne van a pakliban a teljes kivonulás, meg az hogy megegyeznek és újra elkezdik felépíteni amit most visszaestek (ennek szurkolok). Épp ma olvastam egy hírt amúgy ami szerint az OnePlus 12nek lesz globális bemutatója is, szóval idővel kiderül mi lesz velük [link] Csak hát akkor sajnos jól látom, jelenleg nagyon bizonytalan sajnos, pedig reménykedtem hogy max kisebb fennakadások lesznek a háttérben meg majd megegyeznek kategória lesz.
    Ha nem lenne ez a helyzet pedig a Nord3 ami felé húznék, mert összességében inkább jókat olvastam a telefonjaikról és a rendszerükről is és szívesen kipróbálnám, meg hát nem a "mainstream" Xiaomi/Redmi/Poco ami kb minden 3. embernek van :D

    Mondjuk a Xiaomi 13T sem tűnik rossz választásnak, arra meg jön a HyperOS hamarosan amire szintén kíváncsi vagyok, frissítésbe meg 4 főverziót ígérnek rá, szóval az Android 14 után is megkap még 3 főverzió frissítést (ennyit ígérnek a Nord 3ra alapból).

    Más márkákat persze néztem én is, a Motorolát én is amiatt engedtem el mert a tesztekbe is kiemelik hogy a frissítésekkel nem állnak az élvonalban. A Pixel nekem is tetszene de az már túllóg a keretemen, meg nekem nem szimpatikus egy gyártónál hogy még egy töltőt sem bír adni a telefonhoz ebben az árkatban meg főleg. Vagy legalább lenne olyan opció hogy van töltő és töltő nélküli kiszerelés is. A Nothingnál is ez van sajnos bár ott a NothingPhone 1 még beleférne de az még 2022-es telefon támogatásban ki tudja mennyi lesz még rá, a 2-es meg sajna szintén túllóg a keretemen. A Realmek valahogy nem fogtak meg, Samsungom még mondjuk sosem volt de amik kezemben voltak azoknak a felülete annyira nekem nem állt kézre persze lehet megszokás kérdése lenne a dolog.

    Szóval bezárult a kör :D úgyhogy most azt csinálom hogy majd Március elején döntök de akkor legkésőbb, addig meglátjuk lesznek-e pozitív hírek a BBK-val kapcsolatban meg addig lehet lesz itthoni teszt a Poco X6/Pro-ról is, az már alapból HyperOS-el jelenik meg ha jól olvastam.

  • Canonfan

    senior tag

    válasz Ájvé #184348 üzenetére

    Jogos, sajnos. Pedig ahogy olvasgattam neten mint telefon biztos nem lőnék mellé a Nord3-al de ha márciusig nem lesz megnyugtató hír velük kapcsolatban (ami tudom én is hogy kétséges mert azért ilyen hamar nem őrölnek azok a bizonyos malmok) akkor szerintem maradok az itthoni háttérrel rendelkező telefonoknál.
    Igen, nekem is így jött le amúgy úgyhogy a MIUI után biztos ismerős lesz, szóval ez egy erős opció.
    A Nothingon én is gondolkoztam, annak ellenére hogy nem szimpatikus egy gyártónál ha még egy töltőt sem képes adni a telefonja mellé, de egyedi az biztos. :K
    Sajnos viszont a NothingPhone1 az már régebbi telefon nem nyújtana annyival többet, + a támogatása is lassan lejár. A 2-es meg sajna túllóg a kereten, viszont a 2A még érdekes lehet ha 200 alatt lesz a 256gb-os modell ára, és időben bemutatják majd. Úgy olvastam február végén lesz a bemutatója, kérdés abból mikor lesz itthon megvehető telefon, de a részletek fényében azt már el lehet majd dönteni hogy érdemes-e várni rá.

  • Canonfan

    senior tag

    válasz User05 #184378 üzenetére

    Akkor te bátrabb vagy mint én :) Bár a frissítésektől én sem tartok annyira ott gondolom nincs akkora különbség aközött hogy milyen piacos telefon. Nekem inkább a gari bizonytalan hogy pl. 1.5 év múlva ha valami baja lesz hova lehet fordulni mennyire lesz gördülékeny, vagy lesz-e Európában szerviz ha már nálunk most sincs már stb. De ne legyen igazam, remélem megoldódik a helyzet. :)

  • Canonfan

    senior tag

    válasz Ájvé #184379 üzenetére

    Igen igazad van, a NP 2A legalábbis az eddigi morzsák alapján valóban nem annyira ajánlat például a Xiaomi 13T -hez képest, de ha a normál 2-es lemenne 200 alá akkor viszont az valóban meggondolandó lenne. :)
    Persze, nekem is vannak otthon régi töltőim mint biztos sokaknak, szóval valóban nem megoldhatatlan dolog mert lesz mivel feltölteni, viszont ha az embernek csak nagyon régi töltő van otthon (pl. az előző telefonját azzal adta el kompletten) vagy ki akarja használni amivel tud tölteni a telefon, akkor úgyis meg kell vennie a hozzávaló töltőt később, ezért érzem a gyártó részéről spórolásnak a dolgot.
    A Moto Edge 40-be valóban nehéz belekötni, tényleg talán a frissítések ami gyenge pont hogy csak 2 főverziót ígérnek rá így ha most év elején megjön rá az Android 14 már csak 1 marad. De úgy vagyok vele viszont hogy azért nem költeném el a teljes keretemet ha barátibb áron is van ami az igényeimet kiszolgálja, úgyhogy észben fogom tartani őt is, főleg hogy benne van vezeték nélküli töltés ami viszont pl. a Xiaomi 13T nél még a próban sincs benne pedig az már magasabb ligában játszik. :F
    De majd kiderül melyik lesz a befutó addig is nézem a lehetséges jelölteket. :)

    [ Szerkesztve ]

  • Canonfan

    senior tag

    válasz Ájvé #184406 üzenetére

    Igen, szerintem az is korrekt megoldás lenne, ha lenne két külön verzió, amelyikhez van a csomagban töltő illetve amelyikben nincs a dobozban, és a töltős verzió ára pont a a töltő árával lenne csak több. Így a telefongyártónak is ki lenne fizetve a töltő, de a választás lehetősége is megmarad, aki anélkül kérné. :K

  • Canonfan

    senior tag

    Sziasztok!
    Bocs ha esetleg volt már, azt szeretném megkérdezni hogy a Nothing telefonokkal mik a tapasztaltaitok garancia terén, vagy úgy általánosságban?
    Nekem most a NP 2a ami mozgatja a fantáziámat az 1 már korábbi modell, a 2 meg túllógna a keretemen.
    De nem tudom általánosan minőség/megbízhatóságba mit lehet róluk tudni, illetve a gariztatása milyen itt Magyarországon, van aki foglalkozik vele vagy bármi baja lesz beszéld le magad a gyártóval avagy szürkeimportos kategória? Szóval ha baja lesz van kihez fordulni, illetve mennyire rizikós történet?
    Még a OnePlusnál láttam hogy az Alza hivatalos eladójuk ha jól tudom, meg a OnePlus weboldalán is rajta van a hivatalos régiók között a magyar, viszont sajnos a Nothingnál ráguglizva sem találtam semmit erről.

    Emellett azt szeretném még megkérdezni, hogy a Nothing OS-ről mik a tapasztalataitok nyújt érdemben pluszt a stock androidon túl a Nothingos témán kívül, szóval nem túl fapados pl egy MIUI-hoz képest? (Poco X3nfc-ről váltanék szóval ezért a MIUI a példa)

    Bármilyen infót előre is köszönök! 🙂

    [ Szerkesztve ]

  • Canonfan

    senior tag

    válasz vacs #185634 üzenetére

    Köszi! :)
    Igen ezen én is gondolkoztam, mert például a stock android közeli Motorolák esetében tartanék tőle hogy túl fapados lenne nekem a miui után.
    Ezért is gondoltam első körben a OnePlus-ra, ott magáról a telefonokról és a rendszerről is jókat olvastam, meg hogy vannak akiknek jobban bejön a Xiaomi után. Legalábbis ha jól jött le az Oxygen/Color OS az kb a stock android és a miui között lehet a miuinál letisztultabb de a stock androidnál többet nyújt.

    Szeretem amúgy a miuit még úgy is hogy a global romot egyre inkább lebutították/zártabbá tették az évek során, az utóbbi időben csak Redmi/Poco telefonjaim voltak. Viszont pont ezért nincs összehasonlítási alapom, ezért gondoltam most kipróbálni mást is, max következő telefonnál visszamegyek a Xiaomi vonalra ha nem jön be.

  • Canonfan

    senior tag

    válasz Ájvé #185635 üzenetére

    Köszi! :)

    Igen, ezért gondoltam a OnePlus, Nothing dologra, bár nem tudom a Nothing OS milyen az Oxygen/Color OS -hez képest de ott az jött le hogy kb a miui és a stock android között lehet, a miuinál letisztultabb, a stock androidnál viszont több feature van benne.
    Alapjáraton persze szeretem a miuit már sok éve ezen a vonalon mozgok, de ezért nincs is összehasonlítási alapom, gondoltam most kipróbálok másfajta rendszert is.

    Még utána olvasgatok, de akkor szerintem ha a Nothing lenne a befutó akkor inkább Alza ott könnyebb visszaküldeni ha gond van.

Új hozzászólás Aktív témák