Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • setup

    junior tag

    Bocs, ha picit off, de létezik nem túlárazott üzlet készülék csereprogrammal?

    Csak rákerestem próbaképpen a Xiaomi 11T-re, "n" számú üzletben 150-160k között szór, oké, de MM-ben ahol van csereprogram is ott már 217 az ára és akkor abból kapok vissza 40-et az államtól "hülye azért nem vagyok" jeligére. Vicces gyerekek ezek a friccek.
    Most akkor én kapom a támogatást, vagy az üzlet? :U

  • setup

    junior tag

    válasz szabonagyur #177020 üzenetére

    Valóban. A kapacitást átkattintva 128-ra én is megtaláltam ennyiért. Ideje lenne eldöntenem legalább a típust. Ez biztos elég, de lehet hogy már sok is.
    Fú, állati körülményes ez így, hogy az árösszesítő oldalak sem tudják mindet listázni. Fényképre és tőzsdézésre kéne legfőképpen valami jó minőségű telefon. Utóbbi miatt kéne biztonságosra konfigolható szoftverkörnyezet, normális net és rövid válaszidő. Előbbi miatt pedig magas felbontás és ha nagyítóként használom, akkor olyan auto fókusz, ami akkor dolgozik, amikor kell és nem szerencsétlenkedik bele. A minden más az inkább lehet "majd megoldom".
    Vajon elég e erre valami olcsóbb mobil, de száz körül már csak 4GB ramot látok, nem tudom mikor lesz az kevés, de nagyon ritkán cserélek telefont.
    Gumi tok mindhez van? Az sem lenne rossz, ha a kevésbé sérülékeny végeredményhez nem külföldről kéne vadászni valami szilikon tokot a végén.

    [ Szerkesztve ]

  • setup

    junior tag

    válasz sfdrakex #177021 üzenetére

    Normális srác, köszi. Picit túlragozta a számviteli oldalt, de kritizálni persze könnyű, viszont próbáltam már kamera előtt beszélni és ha nincs megírva a szöveg... én sem tudok igazán jót, meg kell írni, hogy ne legyen terjengős, hát ez is egy szakma.

  • setup

    junior tag

    válasz sfdrakex #177026 üzenetére

    Sokféle oka lehet azért ennek. Én informatikusként léptem be szállítmányozó cégnél egy olyan szobába, ahol egyszerre dolgozott vagy egy tucat speditőr. Pár percig álltam csak a szobában, memóriát kellett csak cserélnem egy gépben.
    Hangzavart képzelj el, mint egy piactéren. Mindenki fennhangon telefonál egyszerre, ráadásul szinte ahány asztal annyi féle nyelven. Felkiabál az olaszul beszélő srác, hogy óóóó és közben a fejéhez kap, ránézek és odakacsint, leesik, hogy éppen alkudozik, hogy fú az miyen sok! :) Aztán leteszi a telefont és bekiabál, hogy „Kéne 8 kóli olaszba!”.
    És látom, hogy a hangzavarban azt valaki úgy vette, nem pontosan esik le, hogy az a kóli az valami mértékegység vagy szleng, de a lényeg átjön: Bármi megy, bárhonnan bárhová ezek annak a rakterével csencselnek és a minden a másodpercek alatt.
    Tehát én simán el tudom képzelni, hogy akár maga a speditőr is játszik saját céggel, ha azt látja, hogy valahonnan valahová (azt gondolnád érdekes honnan hová, de valójában tökmindegy) ha valahol rendszeresen és visszatérően rakteret lehet tölteni, mindegy, hogy magának vagy másnak a dobozát pakolják oda, ő arra rárepül.
    Neki csak az számít, hogy abban a pillanatban, amikor az a kamion indul legyen 1 ügyfele, akinek a cucca olyan, hogy annak a legkisebb doboza abba a szabadon maradt raktérbe oda befér és az a jármű az padlótól plafonig legyen pakolva teljesen mindegy, hogy mivel vagy hogy az egy kamion, egy hajó konténere, tehervonat kocsija bármi lehet.
    Illatszer, mobil stb. tehát pici doboz és kvázi nagy érték, aminek alternatív útvonalakon rendszeresen helyet találnak? Nem lep meg.
    Szerintem óriási veszteséget okoznának a fehér gazdaságnak is, ha a szürkét jobban megpiszkálnák. Mindennel ez van. Ahogy bele látsz valaminek a sűrűjébe akkora pénzek forognak pillanatok alatt, hogy nem lehet csak úgy belenyúlkálni, mert ha belenyúlsz másnap ott lesz valaki, aki gazdag, befolyásos és qrva pipa rád.

  • setup

    junior tag

    válasz sfdrakex #177029 üzenetére

    Nagykeres bekötés nélkül nem szabad szürke hardvert venni. Tiszta sor. A gari kiskeres "közvetítését" én teljesen fel is számolnám nagyobb városokban. Semmi értelme szerintem, csak az átfutási időt növeli.
    Igen, a szállítmányozás ilyen, csak ott azért mindig mosolyogni szoktam, amikor valaki azt gondolja, hogy „szándékosan megjáratják nemzetközi bűnszervezetek több országon át a szajrét” Ennél azért sokkal pitibb is lehet a valóság. A valóságban a szállítmányozó cég az egyedül, aki belelát a raktérbe és simán lehet, hogy az egyetlen a történetben, aki tényleg nemzetközi. Cégen belül neki kvázi közel ingyen jön az áru, ha a szabadon maradt raktérben „a legolcsóbb lyukban” fog vándorolni. Ha senki nem indít miatta új járművet, nincs többlet üzemanyag, ugyanannyi alkalommal pakolnak ugyanannyi járművet tele stb. és ha ilyen raktérlyuk csak úgy képez útvonalat Magyarországra a gép szerint, ha először éppen elviszik kamionon a románoktól törökbe, onnan olaszba és így tovább azt is pont leszarja a speditőr, ha a végén valahogy kilyukad a lyukakban Magyarországon és a vevőjének meg így is jó. Ki fog az ilyen lassú szállításnak örülni, kinek lehet eladni az ilyen rakteret legnagyobb haszonnal? Máris összeér a szürke a fehérrel, de attól még nem lesz nemzetközi bűnszervezet része valami aluljárós ügyeskedő, csak mert ismer valakit, aki úgy hozza ide neki a cuccot, hogy a fél világot bejárja mire ideér. Nem is bűnöző akit ismer csak valaki, aki eladja annak a rakteret, aki megveszi. Ez teljesen tisztességes üzlet :)

  • setup

    junior tag

    MM készülékcsereprogram, akit érdekel...
    Az ajánló alapján a Xiaomi 11T típusra kívántam rá. MM-ben nincs, nem is lesz, kifutott típus.
    Redmi Note 11PRO típust tudtam választani készletről hasonló árban. A 12T már negyed milla. Infla stb. ég tudja mennyire lehúzás a Note 11Pro, mennyire nem:
    Ez így állami támogatással együtt kerek 100ezer volt 2 év garral.
    Nagyon ritkán cserélek mobilt. Ideáig egy 3GB-os Vernee Thor típust használtam, szóval nekem ez is jelentős lépés felfelé. A többi típussal nem tudom összevetni tapasztalat hiányában. Max a kijelző képminőségét venném észre, ha vacak lenne, mert látom másokét, de ez is jó az átlagot biztos hozza. Egyébként meg áldott tudatlanság, mert így kevésbé élem át, mennyire húztak le. :)

    Kötetlenül ami nagyon tetszik:

    - Nekem a régi 13MP kamera is elég volt már, de a 108MP kamera nagyító alkalmazás használata közben is éles képet tud és sokkal ügyesebben fókuszál, kényelmesebb is, érezhetően jobb is.
    -Van rajta IR led. Ez szerinem szenzációs ficsőr. Lean remote ingyenes alkalmazást letöltve mindent tudok távirányítani. Panasonic, Sony, Onkyo stb. ami itthon volt tényleg bármivel és mindennel ment projektortól a klímáig. Vége az öregedő elemes távirányítókkal vacakolásnak, nincs több elemcsere. Ezt nagyon adom.
    -Csípem, hogy az ujjlenyomatleolvasó kvázi egyben van a bekapcsológombbal. Állati kényelmes, de kicsit para is, hogy vajon meddig lesz ez így jó.
    -Van rajta jack is (tudom ott BT és ne égessem már magam, de pl. a hangszererősítőmben nincs BT és így rá tudom kötni arra is pl. metronome alkalmazással. Emiatt nekem hasznos.
    -A mellécsomagolt szilikon tok minősége számomra pozitív csalódás. Nekem külön nyűg készülékváltáskor, hogy a régi tokja sosem passzol, de ez így most egyből ki is volt pipálva.

    Ami nem tetszik:
    Nagyobb és nehezebb, mint a régi. Sokkal. Kézbe véve nekem ez már bumszli, ha választhattam volna kisebbet... de az állami támogatás miatt nagy választék nem igazán volt. Egyelőre nem tudom elképzelni hogyan lehet ezt nyáron kényelmesen magadnál tartani, amikor egy rövid short van rajtad, aminek a zsebéből még egy tárca is kilóg. Kitenni nem tudom, mert akkor meg a nap tűzi... Lehet állandó nyűg lesz emiatt.

  • setup

    junior tag

    válasz maglew #177299 üzenetére

    Lehet, de ez válaszidőben nem tükröződik egyelőre, sőt a 11 gyorsabb általában, így én nem fogom észrevenni remélem, amíg a 6GB RAM nem lesz valamire kevés.
    Ha tudtok ajánlani a gyárinál jobb ingyenes szoftvert a kamerához azt megköszönöm, mert a gyári beállításai videónál a 10-nek tetszenek jobban, de ez szerintem biztos, hogy szoftveres. Fényerő, fehéregyensúly stb. ezeket gondolom ízlés szerint lehet konfigurálni jobb programban. Nagyon ritkán veszek fel valamit, de ha van jobb ingyenes, azért feltelepítem.

    Nekem egyébként az a tapasztalatom, hogy a csíkszélesség ahogy csökken úgy a fogyasztást is többnyire szokott sikerülni csökkenteni és ami telefonnál fontosabb talán, hogy vele a disszipált hőmennyiséget is, így talán van remény hosszabb akkuélettartamra a 11-nél, de csak spekulálok rá. Erről valaki ha tud többet megköszönöm.

    A döntést mondjuk nekem megkönnyítette, hogy kifutott típust sajnos nem lehet választani a csereprogramban, mert már régen széthordták a készletet és új készlet (rendelés) már nincs belőlük, szürkeimport más tészta.

Új hozzászólás Aktív témák