Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tvamos

    nagyúr

    válasz HuMarc #6777 üzenetére

    "Nos... egy okos telefon sokminden masra is jo, mint telefonalni, meg facebookozni, ha megtanitjuk ra a gyereket. Ez a felelossegunk!

    :Y Nem mondod? Én pedig eddig azt hittem, hogy csak erre jók :P"

    Ennek a mondatnak az a lenyege, hogy bar meg tudom venni a 7 eves fiamnak a telefont, vagy barmit, nem csak a kezebe nyomom. Se tobbet, se kevesebbet! Ha megtanitanak az emberek a gyerekuket TV-t nezni, nem uveges szemmel bamulna felnott koraban a sorozatokat. Gondolom... A smartphone detto!

    No elhuzok mashova offolni, mielott bannolnak!

    "Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

  • Egon

    nagyúr

    válasz HuMarc #6777 üzenetére

    Nézd, ez kb. olyan dolog, mint ha megtiltanák, hogy a kocsidban legyen nálad mobil: hiszen vezetés közben sem lehet telefonálni... :U Más szavakkal: akkor meg kell tiltani, hogy használják órán, esetleg ki is lehet kapcsoltatni a gyerekkel - de azt nem szabadna tiltani, hogy nála legyen... Természetesen az iskolának nyilatkoznia kell arról is, hogy nem vállal felelősséget a bevitt értékekért (de ez szerintem minden másra is igaz, amit nem tiltanak: óra, ékszer stb.). Ami pedig a feleslegességet illeti: lehet hogy a gyerek csak a szülővel van olyan nexusban, hogy ha bántják, neki mondja el. Ha nincs saját mobilja, és valaki terrorizálja a suliban, csak délután tudja közölni a szülővel - ami szélsőséges esetben, akár már "késő" is lehet...:(
    Persze az kétségtelen, hogy a sulinak így a legegyszerűbb.

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

Új hozzászólás Aktív témák