Hirdetés

Keresés

Aktív témák

  • DrSoul

    őstag

    válasz bwoay #82 üzenetére

    bwoay: talán elnézted, Som@ pont, hogy igazat ad neked! :DD
    Ő is azt állítja, hogy nem valami jó gép. Én írtam azt, hogy van, aki ''profinak'' tartja, még régebben olvastam valami angol nyelvű forumban. NEkem csak 10 percet volt a kezemben, és csak néhány képet csináltam vele, úgy nagyon tetszett! De megnézem a tesztképeket, jobban utánajárok.

    Amúgy nem értek teljesen egyet azzal, amit mondasz az objektív elhelyezéséről: nem mindegy, hol van. Megmondom miért, de szerintem érted. Állvánnyal valóban tök mindegy, hol helyezkedik el. Ha meg szabadkézzel fotozunk: nagyon könnyű elrontani vele a fotot, még ha az LCD képernyőn nézed, akkor is (bár ha nagyon süt a nap, sokat nem lát belőle az ember). Ez egyszerüen fizika: ha bemozdul a kezed, és az objektív nem középen van (azaz nem a gép középpontjában), akkor egy apró, elhanyagolható rezgés is ferde képet hoz ki, hisz az objektív a középponttól a lehető legtávolabb ponton (majdnem... :) ) helyezkedik el. Ha az objektív középen van, az az 1mm-es elmozdulás nem eredményez ferde képet. Ráadásul ezek a minicompact gépek olyan kicsik, hogy nem tudod jól megfogni (amit mondtam, alátámasztani+oldalról fogni), ezért egy biztoskezű embernek is nagyon nehéz egyenes képet csinálnia, hidd el. Ez sajna egy tény, viszont egy olyan jellegű géppel (most külsőről beszélek), mint pl. az s5000, nem nagyon fordulhat ilyen elő: eleve van súlya és ergonomikus, tehát könnyű jól megtartani.
    Szerintem ez is lehet szempontm, amire kevesen gondolnak.
    Majd meg kell tapiznom egy pár gépet, így az Olympusokat is, hogy lássam, jól lehet-e fogni őket. :)) Nem tudom, mi a kül az Olympus c740, c750 és c760 között... És hogy az az akkú is (mert ugye ott nincs elem) mennyit bír.

    Még egy: ha az ember egy s5000-en RAW formátumban menti a képeit (mondjuk max felbontás), akkor egy 128MB-os xDCard-ra mennyi kép fér? Egy kép úgy 3-4MB lesz?

    Mindig az X jelöli a pontot...

  • DrSoul

    őstag

    válasz bwoay #89 üzenetére

    Na jó, nem voltam érthető... :)
    Sajnálom, hogy ez másnak nem jelent gondot: tudod miért? Mert aki olyan gépet vesz, az nem igényes ebben. Főleg ha épületeket fényképezel: nagyon látszik, ha kicsit ''lejt'' valamelyik irányban a kép. A mozdulás alatt nem a kéz remegését értettem, rosszul fejeztem ki magam.Példa: ha az objektív bal oldalon van, akkor a gépet a jobb kezünkel tartjuk (ott van a ''markolat'', vagy mi): az a támasztópont, tehát tengely is, melyen elmozdulhat. És mivel egy ilyen fogással tulajdonképpen ''asszimmetrikusan'' tartjuk a gépet, nehéz egyenesen tartani. De hidd el: tükörreflexes géppel se egyszerű egyenes képet csinálni, képzeld ilyen minikompakt digitálisokkal: szinte elkerülhetetlen. Gondolom tudod, hogyan kell helyesen fogni egy gépet: ezt egy minikompakttal nem nagyon tudod megvalósítani, főleg, ha egyre kisebb. Tehát a komponálás mégnagyobb gond lesz.
    És ezekszerint nem érted mit értek komponálás alatt... :D
    Nem azt nézem, hány cm-t lóg be a fa, hanem belóg-e, vagy sem. Ha kicsit jobban belóg, az nem zavaró, hacsak nem takarja a témát. De azt azért már csak látom a keresőben (vagy LCD-n)! :DDD
    Ezek fontos dolgok. És ha egy kép lejt, felborul, nagyon zavaró tud lenni. Biztos azok a képek, melyeket én egyenesnek vélek, nem azok 100%, hisz nem négyzethálós a szemem :DDD De van egy szint, amit már igencsak észre lehet venni, és az legalább akkora hiba, mint amikor valakinek ''levágjuk'' a fejét.
    Természetesen egy képszerkesztővel le lehet kicsit vágni a képből, és akkor tökéletesen egyenes lesz (bár nem mindig korrigálható, de az már nagyon lejt).
    Ezért továbbra is azt mondom: viszonylag komoly fényképek készítéséhez nem túl jók ezek a minikompakt gépek, bár mindent meg lehet oldani, de ha már ki szeretnék adni kb 100K Ft-ot egy gépért, szeretném, hogy jól használható legyen. Tehát tudom, hogy a profi gépek digitálisban nem ebben az árkategórában vannak, de azért szerintem ez egy amatőr szinten is lehet elvárás. Remélem így már megértesz! :DD

    Mindig az X jelöli a pontot...

  • DrSoul

    őstag

    válasz bwoay #91 üzenetére

    Egyet értünk mindenben! :DD
    Igen, valahol még hallottam a négyzetrácsról... talán a Panasonicnál?
    Nálad milyen Pentax van?
    Háát, eléggé gondba vagyok itten, bár még gyűjtöm a pénzt...
    Néztem a Minolta Dimage Z1-et,sokan szeretik, sokan utálják... :D
    Kicsit félek tőle, mert hallom, hogy elég vacak műanyagból van, meg a kereső tükrös megoldása is könnyen sérülhet (ha jól értettem).
    Az Olympusnál meg a 740-esen gondolkodom...
    Bár az, aminek még nem olyan elérhetetlen az ára (bár számomra igen), de tetszene: egy Nikon 5000-es! :))
    Ha tehetném, kizárólag nikont vennék.

    Mindig az X jelöli a pontot...

  • DrSoul

    őstag

    válasz bwoay #98 üzenetére

    Igen, láttam, hogy lehurrogták a megapixel.net-en. Ott majdhogynem ''az év legrosszab gépe'' titulusát nyerhetné el. Egy ismerősömnek van s5000-e. Talán majd kölcsön kérem tőle pár napra. Meg majd tapiznom is kéne boltokban a többit. Az EVF valóban jó dolognak tünik.
    KÉRDÉS MINDENKINEK: mi lett a Sulinettel? Vannak még digigépek? ÉS visszakapta valaki már a pénzét?(azaz az adójóváírását).

    Mindig az X jelöli a pontot...

  • DrSoul

    őstag

    válasz bwoay #101 üzenetére

    Köszi a tanácsokat!
    Ha még lesz kérdésem, írok! :DDD

    Mindig az X jelöli a pontot...

Aktív témák