Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #95590400

    törölt tag

    most már a 2. win7 microserveres rendszer ssd-m járt úgy, hogy törölhetetlen lett... nem lehet leformázni, újraparticionálni, visszaállítani rá másik image-et. linuxos live cd-k sem boldogultak vele, hiren boot-ról 2 adatmegsemmisítős progi is lefutott, elvileg sikeresen, utána ugyanaz a 2 partició fogadott, ugyanazzal a 100 mega + C meghajtóval. rendesen bebootolt.
    látszólag minden lefutott, de közben mégse.
    bármit csinálok a gépen, program eltávolítása, bármi törlése a c meghajtóról, hiba nélkül lefut, újraindítás után pedig minden ugyanolyan, mint volt. az összes progi, file ott van a helyén.
    más oprencer alól törlöm, fut is hogy törli, de közben mégsem. win alól is lefut a particionálás, aztán hirtelen megint ott van az eredeti leosztás. ésatöbbi. particionáló programok vagy nem boldogulnak win alatt, vagy ha bebootol vele, dob egy hibát.
    most megnéztem pár rootkit eltávolítóval ezt a 2-at (az elsővel különösebben nem foglalkoztam, meg sincs), a fele nem indult el, a sophos pl. dobott egy kékhalált. ami lefut, olyan konkrétat nem jelet.
    kipróbáltam bár boot víruskergetővel is.
    eset van rajta egyébként.
    van tippje valakinek, ha valami rootkit, mbr-es cucc, akkor mi lehet ez?
    nekem van egy olyan érzésem, hogy lehet, nem az ssd ment tönkre. de lehet, csak paranoiás vagyok.
    az első valami kacat volt, kingfast, és ez is elég vacak volt már az elejétől. meg öreg is, de olyan rengeteget azért nem futott. buffalo.
    hdd sentinel az elsőre semmi hibát nem jelzett, ez a másik már azért viseltesebb alatta is.

  • #95590400

    törölt tag

    válasz salaud #40102 üzenetére

    ha rámásolok valamit, mint külső tár, azt lehet hurcipálni... más gép is látja, másolható, még ellenőrző összegek is stimmelnek ide-oda másolásnál.
    mihelyt bebutul, már nincs rajta. itt kaptam fel a fejem, hogy izé :DDD
    ugyanígy, ha a rendszer alatt telepítek egy progit, másolok, megjelenik, fut, rendben van... kivéve persze a rootkit eltávolítok fele. ha bebutul újra, sehol semmi. mintha valami image-ből visszahúzná magát.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák