Új hozzászólás Aktív témák

  • Skullace

    újonc

    Telefonvétel előtt állok, és kicsit össze vagyok zavarodva.
    Néztem én összehasonlításokat a két telefon között az interneten, de nem igazán tudom, mit kell figyelembe venni, melyik tulajdonság az, ami kiröhögi a másikat.

    Amit én, mint laikus látok:
    Az A70 előnyére:
    - 32 pixeles kamera, az Edge-ben csak 12 van
    - 128 GB belső memória, az Edge-ben csak 32 GB van, és az Android úgy hallottam rengeteg helyet zabál, és így a telefon belső tárhelyéből alig maradna
    - Jobb az aksija mint az Edge-nek
    - Több a RAM mint az Edge-nek
    - Nagyobb a képernyője
    - Jobb a Front kamera is

    Az S7 Edge előnyére:
    - A képfelbontás 1440x2560, míg az A70-nek 1080x2400 tehát kevésbé pixeles
    - Vízálló
    - Egy rakás rajongója van, ami védi neten, mintha valami szekta lenne, tegnap pl azt olvastam:
    "'If you have a Galaxy S8, dont worry, you can still upgrade it to S7 Edge" és hasonlók.

    Egyébként a többi tulajdonságuk kb megegyezik, videókat láttam arról, hogy gyorsaság tesztként egymás mellé tették őket, és fej fej mellett haladtak.

    A fenti összehasonlítás alapján én simán azt mondanám, hogy az A70 kb agyonveri az S7 Edge-t.
    (Az, hogy a legújabb Android van benne, már mellékes, mert úgy hallottam, az Edge-ben is lehet frissíteni az Androidot)
    Ezért kérek segítséget, aki ért hozzá, levezetné nekem, légyszíves, hogy miért is jobb ez az Edge ? :S

    [ Szerkesztve ]

  • kutyek

    senior tag

    válasz Skullace #1 üzenetére

    Itt nemigen fogsz választ kapni. Vagy az említett telefonok topikjában kérdezz, vagy itt: [link].
    Saját vélemény: én több, mint 3 év után cseréltem az S7 Edge-et S9-re. Az Edge az elmúlt évek egyik legjobban sikerült Samsung készüléke, nem véletlenül van sok rajongója. Még ma is jól használható, de az OS hivatalosan már nem fog frissülni (Oreo 8.0). Cserébe sok jó custom ROM érhető el, van 9.0 alapú is.
    A megapixelek ellenére biztos, hogy jobb fotókat készít, mint az A70, és a 32GB tárhely is bőven elég, ha a zenék / videók SD kártyán vannak. Előnye még a jobb kijelző mellett, hogy hagyományos 16:9 képarányú, sokkal jobb szöveget írni rajta.
    Mindent összevetve én már nem vennék S7 Edge-et, szerintem a kettő közül az A70 a jobb vétel. Másrészt nem ez az igazi kérdés, hanem hogy A70 vagy esetleg s9(+) kicsit drágábban...
    PS. A70-ben elég gyengusz a kamera és az ujjlenyomatolvasó is...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák