Új hozzászólás Aktív témák

  • Ariadne

    őstag

    válasz #54715584 #1567 üzenetére

    No igen, sokan hiszik azt, hogy a házasság ténylegesen változtat az adott kapcsolaton, de én ebben nem hiszek. Párommal 9 éve járunk, 8,5 éve élünk együtt, de eddig fel sem merült, hogy összeházasodjunk. Ehhez ugyanis számunkra feltétel az, hogy önállóan, felnőttként éljünk, tehát a saját fizetésünkből (egyetem 6 éve kilőve), a saját lakásunkban (no a bank keze azért rajta lesz vastagon :D). Valahogy talán belénknevelték, nem tudom. Viszont így élettársként nincs jogunk a másik orvosi ellátásáról értesülni, nem vehetjük át egymás levelét, stb, vagyis hetero élettársakként részben ugyanazok a jogi problémáink, mint a meleg pároknak. Szóval ez a regisztrált élettársi kapcsolat nekünk és hasonló helyzetű pároknak is elgondolkodtató lehetőség, és persze ebből bármikor házasságra is lehet váltani később.

    Megnéztem még pár francia statisztikát, azt írják, hogy a pacs bevezetése évében még 42%-ban meleg párok szerződtek, míg a most létező szerződéseknek már mindössze 7%-ánál tudtak név alapján meleg párra következtetni. Magyarán mindenkinek jól jön a lehetőség akkor is, ha van más választás. :)

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

Új hozzászólás Aktív témák