Új hozzászólás Aktív témák

  • KROK640

    veterán

    válasz Balu77 #15 üzenetére

    Igen, hatalmas drágaság van, minket magyarokat pedig ez még külön is súlyt, a világbajnok ÁFÁnk és a gyenge ft-unk tovább rontja a magyar fizetésből amúgyis húzósabb árakat :(
    Öcsémnek most akarunk gépet venni, de elképesztő, hogy 650 ezer ft-ból amit újan összetudunk rakni, nos attól nem esek hanyatt...
    A piactorzulás meg részben marketing miatt is van, egy 10th gen I3 végülis 2-7th gen I7 gyakorlatilag. Amit említettél 4th gennél még durvább, 4th gen I3-ast 1-2 ezer ft-ért lehet találni, I5-öst találtam 4000(!) ft-ért, ugyanakkor a legolcsóbb I7 22000ft-ról indul, de annyiért rögtön jegelésre is kerülnek, ténylegesen ami nem megy el rögtön az inkább 30 ezer környéke.

    7th gen I7-el, még nem vagy olyan rossz helyzetben. Még nagyobb szerencsém van nekem, 10gen I5 6C12T, 32GB RAM, RTX3060 12GB VRam, 1.5TB SSD, 6TB HDD gépem szerencsére még egy ideig elég lesz nekem is. :)

    C2D-k igencsak jók voltak, de nekem a legenda az 1466@2669MHZ-es Athlon XP-m volt :D
    Az Opteronok mindig is drágák voltak 2004-2005 meg a két magos CPU-k még olyan újak voltak, hogy nem csoda, hogy drágák voltak. (2005 őszén építgettem Pentium D805-ösöket eladásra, akkor kezdtek inkább elterjedni, a C2D-k meg inkább 2006-2007ben kezdtek terjedni)

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Új hozzászólás Aktív témák