Új hozzászólás Aktív témák

  • Balu77

    őstag

    válasz KROK640 #14 üzenetére

    Én 98 óta vagyok infoban, szóval kb. hasonló. Egyetértek, hogy elég rossz a helyzet, vagy ahogy Gollam is mondaná: drágaszág van!
    Azon is tünődök, hogy milyen torz a piac. Egy használt i7-6700 még mindig 30-35k között mozog, miközben a nem annyira sokkal lassabb i5-6500 meg 10-12 és még sok ilyen anomália. De belegondolok, hogy 2012 körül 180 is volt a dollár, most meg 380 körül, nincs min csodálkozni. Acélos a gazdaságunk. :DDD Ez nem az a topic, így nem fejtem ki a gazdasági részleteket, de röviden: mindenki jól át lett ejtve idehaza.

    Gondolkodtam én is cserén, de a jelen helyzetben még várok és tolom a 7. genes tuningos i7-emmel win10-el. Arra, amire most használom, megfelel, pedig már 5 éves is múlt...

    Közben még egy gondolat eszembe jutott. Anno amikor az amd az athlon64-el feljött, akkor is kezdtek elszállni az árak. Emlékszem az x2-4800 ára már akkor is brutál volt. Az akkori x2 opteron-os megfelelőjét emlékszem itt az aprón 2004-2005 környékén 80 ropogósért vettem és a pénz reálértékét számolva, az most 200k fölöttinek felelne meg bőven. Igaz az a cpu az akkori csúcsot képviselte némi tuning után. Persze rá nem sokra az új core2-esek szénné alázták (c2d-E6400@3,2, the legend :) ).

    izé

Új hozzászólás Aktív témák