Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • havri1

    félisten

    válasz Dorian #3109 üzenetére

    Én még nem találkoztam olyan esettel senkinel, hogy + kéne. Mindig lúgos a víz. Ha sok - kell majd később, használj 30%-os háztartási sósavat, sokkal olcsóbb. Nekem 30m3-nél ha elugrik, már jelentős költség.

    havri

  • FőDudu

    addikt

    válasz Dorian #3109 üzenetére

    Nekem homok van a talajon, arra tettem egy 5x6 meteres muanyag vetito vaszont (kb 1mm vastag). A tetejere ment egy reteg vastag fekete nylon. Azon van a 30mm vastag xtyropor lap (sarga, atlapolos megoldasu, igy nem csuszik szet). Arra vettem iden egy 5x5 meteres Lidl alatet foliat.

    A medencem a 4. szezont kezdi - volt egy picike luk, azt a viniles ragasztoval es atletszo folttal korrigaltam. Kb gombostunyi luk volt.

    Jovore veszunk nagyobbat.
    A szivattyu es a szuro ugyanaz (6. szezont kezdik), fent fotozott Steinbach szuro es sajat kutfobol hozza illesztett Amazonos punepa (forever speed hzs300). 8m3/h, 300w korul fogyaszt. A fogyasztasra figyeltem, mert ez messze nem ker annyit amennyit az atlag cucc. Onfelszivos -self priming - azaz eleht vele uriteni is a medencet ha a szivo agra dugok egy csovet. Hovedett (nagy melegben valoban ki/be kapcsol), a pumpa el van szeparalva a motortol (gondolom muanyag a tengelye), meg amugy is van a szivattyu elotti koto dobozban egy fi rele, ha mar gyerekek jatszanak a vizben amikor megy a szivattyu. Ugyan IPX4 - froccseno viz ellen vedett), de azert nem art az ovatossag.

    Ehhez a pumpahoz akad alkatresz is (de nem is egy draga cucc es nagyon halk is), ezert nem a gyari Steinbach pumpat hasznalom.

    (homok szurot ugy kaptam, hogy ismeros vett egy komplett uj szettet amikor meghalt a pumpaja - igy lett egy zsir uj homok szurom, mert neki csak a Steinbach sziavattyu kellett.)

    [ Szerkesztve ]

    FőDudu

Új hozzászólás Aktív témák